Warhammer 40k rysujemy Imperatora

12004025_10153679512478470_5543078746467862879_n
Nikt nie mógł się spodziewać w 1983 r. , że gra fabularna przeznaczona dla podstarzałych nerdów siedzących w piwnicach domów rodziców, stanie się olbrzymim ruchem kreatorskim równie popularnym jak twórczość Tolkiena, Lovercrafta czy chociażby współczesnej pisarki J.K. Rowling. Mowa oczywiście o dark fantasy – Warhammer stworzonym przez brytyjską firmę Games Workshop.

Mówiąc o  popularności świata Warhammera muszę zaznaczyć, że chodzi jedynie o kolektyw czyli zbiór wszystkich twórców rozwijających tę uniwersum. Żaden z pisarzy czy innych artystów rozwijających świat Warhammer nie może osobiście konkurować z legendami. Chociażby dlatego, że Tolkien sam stworzył świat Śródziemia, Rowling obudziła magię w świecie mugoli, a Lovercraft zasiał ziarno grozy tworząc legendę Necromiconu czy ukazując nam potęgę Pana Snów – Cthulhu.

Dlaczego więc zdecydowałem się uznać, że świat Warhammer i jego twórcy mogą bez przeszkód konkurować z prawdziwymi legendami ? Chociażby dlatego, że nie istnieje inne uniwersum rozwijające się tak szybko i dynamicznie tym bardziej, że jest tworzone przez kolektyw. Może to nasuwać wniosek, że świat przez to traci swoją spójność, nic bardziej mylnego każdy kolejny twór odgrywa bardzo ważną rolę i zawsze wypełnia lukę w lore.

Dlatego też aktualnie można przeczytać 365 różnych dzieł literackich. Dlaczego więc mimo swej popularności świat Warhammera jest mało znany w młodszych kręgach fanów fantasy i literatury ? Powodem jest pewnie ciężki w odbiorze świat. To nie jest lekka literatura, przekaz zawsze jest wyraźny i ciężki, często niezrozumiały przez młodszych czytelników. Tym bardziej, że świat Warhammera jest brutalny, pokazuje jak mało warte i jak kruche jest życie ludzkie,  wiele cytatów bezpośrednio przekazuje nam myśl przewodnią jaką kierują się autorzy uniwersum Warhammer ,,Krew męczenników jest nasieniem Imperium” czy ,,Życie jest walutą Imperatora; dobrze ją wydaj.”

Spytacie pewnie dlaczego więc nasz rysunek nie jest mroczny, krwawy i brutalny. Głównym powodem jest cyt. ,,Nieś wolę Imperatora jako swą pochodnię, z jej pomocą zniszczysz cienie.” Uważam, że Imperator jest światłością, a w związku z tym w okół jego boskiej egzystencji nie może istnieć ciemność.
warhammer 5 szt
Jeśli chodzi o samą pracę to był bardzo ciekawy projekt. Nagięliśmy delikatnie świat Warhammera aby sprowadzić Inwkizytorkę do czasów świetności Imperatora co pomogło nam w stworzeniu ładniejszej kompozycji.

Marek

Na dzisiaj to tyle jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebyśmy coś konkretnego stworzyli napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *