Tira z Soulcalibur – Level 58

Tira z Soulcalibur V

Tira z Soulcalibur V


Tira jest postacią z gry Soulcalibur. Pojawiła się ona w trzech częściach tej bijatyki: Soulcalibur IV, Soulcalibur: Broken Destiny i Soulcalibur V.

Tira jest moją ulubioną postacią z Soulcalibur. Pierwszy raz zagrałam nią na PS3 w czwartej części. Jest niesamowita. Sama gra jest dosyć ciężka do opanowania, ponieważ trzeba strasznie dużo klikać, aby otrzymać konkrety atak. Im bardziej skomplikowana kombinacja tym lepsze kombo, a przeciwnik nigdy nie jest w stanie go przerwać. Istnieją ataki które mogą zabrać nawet pół paska życia naszego przeciwnika, a Tira ma genialne skille, które mogą np. wyrzucić drugą postać w przepaść i oczywiście od razu wygrywa się rundę. Jest ona niesamowicie szybka i widowiskowa. Oglądając filmik poniżej uświadomiłam sobie jak mało o niej wiem i ile jeszcze rzeczy jest przede mną, aby się nauczyć i czerpać jeszcze więcej radości z gry.
Skille przedstawione zostały na xboxa 360.

Tira jest typem Dance of death i walczy bardzo oryginalną bronią, przypominającą kształtem hula hoop o nazwie Ring Blade. Jej styl walki opiera się na akrobatycznej szybkości i elastyczności.

Tira była członkiem Europejskiej organizacji the Bird of Passage, gdzie została wychowana na zabójczynie. W ostatniej próbie musiała zabić swoją matkę. Ten rytuał doprowadził do rozdwojenia jaźni Tiry. Jej problemy psychiczne źle wpływały na grupę, lecz umiejętności, które posiadała były zbyt cenne, by ją zlikwidować.
Kiedy dziewczyna została uwolniona, trafiła do adopcji. To właśnie ta rodzina nazwała ją Tira. Ciężko było jej się dopasować, choć zaakceptowała nowy styl życia. Jednak nie trwało to długo. Po skarceniu za uwolnienie ptaka najmłodszej córki zamordowała całą rodzinę w ślepej furii. Tira zachowała imię nadane przez rodzinę zastępczą, aby nie mieć nic wspólnego z dawną organizacją, lecz nie jest w stanie żyć bez pewnej najważniejszej czynności, która daje jej najwięcej radość – zabijanie.

A tak wyglądała Tira w Soulcalibur III.

Tira z Soulcalibur III

Tira z Soulcalibur III

Do mojego rysunku użyłam różnych ołówków: HB, B5 i czarnej kredki. Praca zajęła mi około 3h.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *