Talion z Middle-earth: Shadow of Mordor – Level 84

31. LOTR Shadow of Mordor
Wrzucając szkic Golluma na nasz fanpage, nie spodziewaliśmy się, że tak bardzo on się wam spodoba i będziecie chcieć więcej. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się trochę bardziej uniwersum, które stworzył Tolkien. Mieliśmy do wyboru wiele postaci, ale tylko jedna z nich jest głównym bohaterem jednej z najlepszych gier osadzonych w świecie Śródziemia. Talion mimo iż nie został stworzony przez Tolkiena idealnie pasuje do świata stworzonego przez tego genialnego pisarza. Firma Monolith Productions tworząc grę Middle-earth: Shadow of Mordor w niemal mistrzowski sposób opisała część historii jednego z legendarnych elfów – Celebrimbora, kowala, który stworzył Jedyny Pierścień.

Artykuł o Talionie nie powstałby gdybym po raz kolejny nie zaczął gry w Middle-earth: Shadow of Mordor. Gdy przeszedłem kampanie oraz pierwszego DLC znudziłem się tą grą. Mimo świetnego scenariusza i początkowo wyjątkowej mechaniki rozgrywki, po paru godzinach rozgrywka stała się monotonna i wyjątkowo powtarzalna. Nasze zadania polegały na : przejdź z punktu a do b, zabij tego i tamtego biegnij, kucnij. I tak w kółko przez cały czas. Niby do dyspozycji otrzymaliśmy otwarty świat, ale zadania jakie mieliśmy do wykonania nie były wyjątkowo ambitne czy też zachęcające do biegania po dosyć dużych mapach, dlatego moim zdaniem najlepszym wyjściem było po prostu przejście całej kampanii.

Jak już mówiłem wróciłem do tej gry gdyż stosunkowo niedawno dowiedziałem się, że w lutym wyszedł dodatek The Bright Lord, który umożliwił nam podróż w czasie oraz wcielenie się w postać Celebrimbora. Dzięki nowym zadaniom, które otrzymaliśmy w DLC do Middle-earth: Shadow of Mordor w końcu otrzymaliśmy możliwość walki przeciw Sauronowi, a przecież nic nie daje większej satysfakcji niż zadanie paru ciosów, potworowi, który prawie zniszczył Śródziemie.

Middle-earth: Shadow of Mordor w zamyśle twórców jest grą przeznaczoną dla wyjątkowo wytrwałych i ambitnych graczy, którzy potrafią spędzić setki godzin tylko po to aby zebrać wszelkie runy czy szczątki historii umożliwiające zaliczenie postępu na 100%. Dodatkowo wiele misji posiada własne rankingi i właściwie tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa. To właśnie dzięki rankingom w Middle-earth: Shadow of Mordor fani mogą zmierzyć się z ludźmi z całego świata. Aktualnie pobicie wielu czasów graniczy z cudem, bo oprócz tego, że trzeba stworzyć odpowiedni build dla Taliona to dodatkowo wymagana jest perfekcyjna umiejętność tworzenia combo, o znajomości terenu nie wspominając.

Gdy mowa o krajobrazach, muszę przyznać, że dawno nie widziałem ładniejszej gry, nawet rok po premierze grafika w Middle-earth: Shadow of Mordor wręcz oszałamia. Nie ma miejsca w tej grze, które byłoby brzydkie, ogień jest ogniem, a woda zachowuje się jak woda, oprócz tego w tworzeniu postaci Taliona, Golluma oraz wielu innych postaci wykorzystano technikę Motion Capture, która umożliwiła praktycznie 100% odwzorowanie ludzkich ruchów, dlatego też animacja postaci nie przeszkadza i wygląda naprawdę dobrze. Dodatkowo do tej pory moim ulubionym zajęciem w Middle-earth: Shadow of Mordor jest wykańczanie przeciwników w wyjątkowo krwawy i brutalny sposób, inaczej być nie mogło bo w końcu to oni wybili rodzinę bohatera którym sterujemy, oko za oko, rodzina za głowę 🙂

Miło było wrócić do Śródziemia, poznać nową historie z DLC, która została wyciągnięta wprost z Silmarillionu mam nadzieje, że gier opartych na uniwersum Tolkiena będzie więcej, bo mimo wszystko uważam, że właśnie ten świat ma największy potencjał.

To tyle na dzisiaj, jeśli jesteście zainteresowani naszą działalnością, macie pomysł na nowy wpis czy rysunek, lub po prostu chcecie pogadać, kontaktujcie się przez nasz fanpage oraz konto na instagramie.

Marek

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *