Tablet Wacom Intuos Pen&Touch S

Tablet Wacom Intuos Pen&Touch S
W zeszłym roku na targach poznańskich moją uwagę przykuło jedno stoisko  należące do CHIP ‚ u. Podczas targów dali nam możliwość wypróbowania najróżniejszych tabletów do rysowania, szczególną uwagę przykuwały tablety z wbudowanym ekranem. Tam też po raz pierwszy miałam wyjątkowo udaną przygodę z Photoshopem.

 

Na pierwszym tablecie firmy Wacom, nieposiadającym ekranu, szło mi fatalnie. Moja koordynacja ruchowa była wręcz upośledzona! Na szczęście wystawiony był również tablet Cintiq Companion. Te urządzenie jest wręcz marzeniem dla każdego artysty pracującego z Photoshopem. Posiada ekran i jest bardzo wygodnego formatu A4. To już prawdziwy sprzęt dla profesjonalistów i mam nadzieję, że kiedyś będzie i w moim posiadaniu. Kiedy dowiedziałam się o konkursie rysunkowym w którym należało narysować ulubioną postać z gier komputerowych od razu wzięłam w nim udział, mimo iż nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z Photoshop ’em, a tablet widziałam drugi raz na oczy. No cóż nie było łatwo, całe szczęście ekipa z firmy CHIP dała mi szybką lekcję podstaw wiedzy o PS xD. Moja praca nie była największych lotów, ale to wystarczyło żebym otrzymała główną nagrodę – tablet graficzny Intuos Pen&Touch S! A o to wysiłki mojej pierwszej pracy z PGA:

Tomb Rider

Tomb Rider

 

Moja postać z gry Tomb Rider jest troszkę niedopracowana oraz posiada wiele błędów ale to mobilizuje mnie do dalszej pracy. Odkąd mam tablet, a otrzymałam go nie tak dawno – tydzień temu- cały czas ćwiczę. Jestem tak zadowolona z tego urządzenia, że chciałabym, aby dni były 3 razy dłuższe. Wygląda on właśnie tak :

Tablet Wacom Intuos Pen&Touch S

Tablet Wacom Intuos Pen&Touch S

 

Co do modelu, który otrzymałam z pewnością mogę każdemu polecić. Nie mam dużego doświadczenia, ale wiem, że pracuje mi się na nim rewelacyjnie. Jest formatu A5 i nie ma ekranu. Posiada 4 klawisze funkcyjne, które odpowiadają głównym przyciskom na klawiaturze. Jeśli chodzi o jego wykonanie, to jestem bardzo zadowolona, elegancki z miłego w dotyku tworzywa,  bardzo lekki naprawdę świetne narzędzie dla początkującego, nawet Marek dzięki temu tabletowi chce rozpocząć swoją przygodę z Photoshopem. Jedynym mankamentem tego tabletu jest bardzo szybko rysująca się powierzchnia. Po dosłownie paru godzinach użytkowania widać pierwsze rysy. Co do oprogramowania i jego czułości nie mam żadnych zastrzeżeń, tablet jest wyjątkowo czuły i nie przerywa. Dlatego zdecydowanie odradzam oglądanie recenzji o nim na youtube, są wyjątkowo nie prawdziwe, pewnie każdy problem, który tam opisywano można było naprawić instalując w poprawny sposób oprogramowanie do tego urządzenia, ale od tego mam Marka 😉

Myślałam początkowo, że nie da się patrzeć w komputer i rysować w innym miejscu, ale tę sztukę opanowałam w 15 minut, teraz pozostają umiejętności do oszlifowania.  Oraz poznanie nowych sztuczek w photoshopie.

 

Pierwszego dnia rysowałam 4 godziny, a efekt mojej pracy poniżej:
Tablet Wacom Intuos Pen&Touch S
Pomysłów mam mnóstwo, a kiedy widzę utalentowanych ludzi i to co potrafią zrobić za pomocą PS’a, czy Gimp ‚a tylko zachęca mnie do ciągłych ćwiczeń. Po kilku próbach w końcu osiągnęłam – mniej więcej – pożądany efekt. Wiem, że to nie jest niepowtarzalne dzieło, ale jak na moją drugą próbę jestem bardzo zadowolona. Poniżej etapy powstawania mojej grafiki:

Tablet Wacom Intuos Pen&Touch S

etapy

Jak na razie nie korzystałam jeszcze z żadnego poradnika. Powyżej widać prace stworzone intuicyjnie, ale od dziś zacznę przeglądać ciekawostki na temat Photoshop ‚a.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

2 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *