Skyforge CBT – Level 38

Skyforge Cryomancer

Skyforge Cryomancer

Skyforge tworzony od 2010r. przez studio Obsidian jest prawdopodbnie najgenialniejszym MMORPG spośród wszystkich aktualnie wydanych gier. Miałem możliwość przetestować ten tytuł w trakcie tego weekendu, dzięki otrzymanemu zaproszeniu do CBT. Skyforge nie jest zwykłym tytułem, który posiada normalne cechy innych mmorpgów, nie ma tutaj lvli , czy statystyk z plusikami, które możemy sobie dodać. Moc postaci w Skyforge charakteryzuje ekwipunek oraz ilość odblokowanych kul w Atlasie.

Skyforge atlas

Skyforge atlas

Czym jest Atlas ? Jest to swoista mapa, prowadzi nas aż do ostatniej kuli, która odblokowuje nam Boską Formę. Dzięki temu stajemy się prawdziwym bogiem, forma ta jest permamentna aczkolwiek do jej odblokowania potrzebna jest odpowiednia ilość ,,wiary’’ od wyznawców. Cała nasza gra ma skupiać się właśnie na tym, na stworzeniu swojego boskiego wizerunku, przez wykonywanie zadań oraz innych jeszcze nie ujawnionych trybów gry nasz prestiż rośnie, a znim moc. Właśnie tutaj przychodzi jedno ,,ale’’, czy przez taką funkcję gra będzie przeznaczona dla Casuali ? Tego nie można jeszcze stwierdzić, ale zważywszy na fakt, że CBT dla każdego gracza rozpoczęło się właśnie w połowie wędrówki i gra sprawiła mi wiele frajdy mimo iż nie jestem Hardkorem to sądzę, że nawet weekendowy gracz będzie mógł spędzić miłe chwile z tym tytułem. Skyforge znak drogowy

Jak pokazywał klient gry była to wersja Alpha Skyforge, co za tym idzie niestety nie było nam dane pobawić się w kreatorze postaci, ale jak zapewniają twórcy będzie on wyjątkowo rozbudowany.

Po wybraniu płci oraz nadaniu jej nicku gra przeniosła nas do bliżej nie określonego miejsca, jednej dosyć dużej mapy z open world contentem. Od początku zauważyłem, że Skyforge posiada dynamic eventy znane chociażby z Guild Wars 2. Na każdym kroku było jakieś zadanie do wykonania, ale mimo wszystko bardzo podobne, bo mimo różnych opisów ,, zabij chore zwierzęta”, ,,przegoń bandytów’’ nasze zadanie polegało właśnie na anihilacji różnych stworzeń.

Główny wątek fabularny opowiadał o walce partyzanckiej z pewnym niebezpiecznym jegomościem, detonowaliśmy statuły by zdestabilizować siły wroga i obniżyć morale. Rozmowy z NPC odbywały się na zasadzie cutscenek podobnych do tych z Dragon Age i Guild Wars 2, mimo iż były krótkie przyspieszałem je bo niestety tekst był niesamowicie nudny.

Skyforge Cutscene

Skyforge Cutscene

Ale w końcu twórcy MMORPG poszli po rozum do głowy , czy to w głównym wątku fabularnym czy pobocznym już nie trzeba wracać do tego samego NPC po nagrodę za wykonanie zadania, wystarczy kliknąć klawisz E aby znalazła się ona w naszym plecaku.

Oprócz głównej mapy odblokowane były 2 instancje. Jedna była junglą, naszym zadaniem było ubicie 5 bossów. Drugą było miasto i polegało na tym samym. Osobiście przeszedłem tylko Jungle. Spowodowane to było nudą, naprawdę strasznie mi się dłużyło ubijanie potworów, pewnie przez to, że hp potworów było sztucznie zawyżone. Po ukończeniu instancji mamy możliwość zagrania w nią jeszcze raz z wyższym poziomem trudności, jest ich 5. Ale jak mówiłem trzeba mieć sporo cierpliwości żeby się na to zdecydować.
Skyforge local map

Skyforge map
PVP w Skyforge , właściwie nie wiem co to jest, ta Closed Beta była naprawdę zamknięta bo mimo iż czekałem łącznie około 3h to niestety nie udało się zebrać 6 graczy do jedynego dostępnego trybu 3vs3.

Na szczęście mogłem swobodnie testować w tym czasie inne elementy gry bo np. Testując tą CBT mogłem korzystać z 2 klas, Cryomancera oraz Paladyna.

Skyforge Cryomancer

Skyforge Cryomancer

Skyforge Paladyn

Skyforge Paladyn

Czym się różniły ? Na pewno sustainem, ogarnięty Paladyn jest nie do zabicia jedynym mankamentem jest jego bardzo mały dps więc długo nim nie grałem bo jak już wcześniej wspominałem HP mobków było strasznie zawyżone przez to Cryomancer był lepszym wyborem na pewno też o wiele bardziej efektownym. Grając Cryomancerem dosłownie zamrażamy otoczenie, oprócz lodowych wybuchów możemy przebić potwora lodową włócznią, wysłać w jego stronę lodową kulę czy przeciąć lodowymi strumieniami. Jeszcze w żadnym MMO nie widziałem takich pięknych efektów pozbawionych nie potrzebnych rozbłysków i fajerwerków.

Skyforge Cryomancer atak

Skyforge Cryomancer atak

Odkrywając mapę natrafiłem na ,,bossa’’ walka trwała strasznie długo, niestety nie dostałem żadnej sensownej nagrody, poniżej macie filmik niestety jakość marna bo nagrywane na laptopie.

Jeśli chodzi o grafikę w Skyforge to śmiało mogę powiedzieć, że aktualnie nie ma tak ładnego Mmorpg i jedyna gra, która będzie mogła z nim konkurować to Black Desert, chociaż mimo wszystko będą to 2 całkowicie różne światy. Skyforge bardzo śmiało łączy boskie legendy z nowoczesną technologią dlatego też często można było zobaczyć latające cybernetyczne jednorożce.
Skyforge urzeka ilością detali oraz niesamowicie bujną florą, tak dobrze renderowanej trawy i drzew jeszcze nigdzie nie widziałem.
Skyforge architecture 1

Skyforge beautiful trees

Moim zdaniem Skyforge może być świetną grą jedyne czego mu brakuje to urozmaiconych zadań oraz trochę ciekawszych instancji.

Takie małe info, od dzisiaj oprócz zarządzania naszymi Social Media, zacząłem również pisanie artykułów na naszej stronie. Mam nadzieje, że przypadną wam do gustu.
Marek 🙂

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żeby Kinga narysowała coś konkretnego napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *