Shingeki no Kyojin , tytani – Level 92

Shingeki no Kyojin Eren

Shingeki no Kyojin – Eren


Dzisiejszy wpis poświęce tytanom i opowiem wam o świetnym anime Shingeki no Kyojin. Każdy z nas słyszał o Tytanach. Pierwsze co nasuwa nam się na myśl to postaci mitologicznych bogów, druga myśl, że są to raczej mało sympatyczne istoty.

Tytani w mitologii byli olbrzymi i powstali jeszcze przed bogami olimpijskimi. Cechują się wszelkimi niemoralnymi cechami takie jak, okrucieństwo wobec bliskich, sadyzm, obżarstwo i kazirodztwo.
Kronos jeden z najbardziej znanych tytanów posiada bardzo bogatą historię. Jego pierwszym odrażającym czynem było okaleczenie własnego ojca, a gdy zasiadł na tronie poślubił siostrę Reję, z którą miał mnóstwo dzieci, lecz wszystkie zjadał z obawy, że mogłyby go pozbawić władzy. Kronos cieszy się ogromną sławą nawet wśród malarzy. Jeden, który najbardziej utkwił mi w pamięci przez swoją makabryczną scenę i mroczne barwy jest obraz Goyi.Blondynki Też Grają obraz Goyi

Można stwierdzić, iż tytani to olbrzymie i okrutne stworzenia i takie też były w anime Shingeki no kyojin. Choć nie oglądam zbyt dużo anime to te zwaliło mnie z nóg. Polecam to dla każdego. Zawsze zniechęcałam się do oglądania „japońskich bajeczek” przez udziecinnienia w celu pokazania emocji.
W Shingeki no kyojin ucieszył mnie fakt, że jest to całkowicie poważne anime, momentami wręcz przerażające. Główną postacią jest Eren Yeager, który walczy z tajemniczą rasą Tytanów. W Shingeki no kyojin , tytani nie są bogami, tylko olbrzymimi istotami podobnymi do ludzi. Nie znają mowy, ani litości. Za ludźmi podążają jak zahipnotyzowani w celu ich pożarcia.
Wygląda to tak jakby ich głównym celem było wyeliminowanie rasy ludzkiej. Nie wiadomo czy odczuwają głód. Nie posiadają narządów, dlatego też gdy zjedzą zbyt dużo ludzi wymiotują, a swoje polowanie rozpoczynają od nowa. Jest wiele kategorii Tytanów.
Można je podzielić według wzrostu jak i również według posiadanych umiejętności – ci nazywani są odmieńcami.
Blondynki Też Grają rodzaje tytanów
Najciekawszą postacią w tym epickim anime jest właśnie główny bohater Eren, którego narysowałam na konwencie Magnificon w Krakowie. Na rysunku zawarłam dwie jego formy – ludzką i Tytana. Jest to jeden z nielicznych ludzi, który zamienia się w tytana po skaleczeniu się do krwi . Ci którzy celowo zmieniają swoją formę nie zjadają ludzi, wykazują się ogromną inteligencją, a Eren jako jedyny w anime walczy z Tytanami by chronić ludzi.

Rysunek jest na formacie A4, rysowałam go ok. 6h. Użyłam tuszu i ołówków z KOH-I-NOOR’a o różnej miękkości: HB, 2B, 5B, 7B. Choć Eren nie jest postacią z gry to i tak uznałam, że jest on godny poświęcenia mojego czasu i uwiecznienie go na kartce w naszej własnej wizji.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

13 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *