Scarlet Briar z Guild Wars 2 – Level 52

Scarlet z Guild Wars 2

Scarlet z Guild Wars 2

Historii złych bohaterów ciąg dalszy. Dziś na celowniku mam Scarlet Briar jedną z najbardziej szalonych kobiet jaką spotkałem w grach komputerowych. Kim ona jest, czym się zajmuje czemu zniszczyła Lion’s Arch? Tak wiele pytań tak mało odpowiedzi, pewnie dlatego, że nawet po jej śmierci Living story w Guild Wars 2 nadal opowiada o jej poczynaniach, które często nie były związane z jej głównym zadaniem jakim było przebudzenie Mordemotha.

Tak właściwie to Scarlet to tylko przydomek jaki sobie nadała, naprawdę nazywała się Ceara i była Sylvari zrodzoną w drugim pokoleniu istnienia rasy. Od początku była buntowniczką, nie zgadzała się z funkcją i drogą nadaną jej przez drzewo-matkę. Fascynowało ją jedynie odwrócenie swojego losu i prawdopodobnie dlatego też jej umysł zaczął być atakowany przez nieznaną świadomość pokazującą jej zniszczenie świata. Dzięki samokontroli zagłuszyła te obrazy co pozwoliło jej ukończyć szkołę w Grove następnie wyruszyła w podróż i rozpoczęła naukę w różnych zakątkach świata.

Podczas wędrówki Ceara aka Scarlet pobierała nauki metalurgii u Beigarth’a the Smith oraz uczyła się o materiałach wybuchowych pod czujnym okiem Asagai Gladium żelaznego Legionu. To był dopiero początek, prawdziwą wiedzę uzyskała w Rata Sum, stolicy Asur najgenialniejszych istot Tyrii, tam ukończyła 3 instytuty z najlepszymi wynikami co było potężną obrazą dla Arcane Council asur bo przecież jak głupi bookah może być mądrzejszy od nich.
Już wtedy spotkała Omadd’a, który później zasiał w niej niebezpieczne ziarno, które spowodowało spaczenie jej umysłu.
Scarlet interesowała się tematami tabu oraz spółkowała z Inquestem dlatego też została wyrzucono z Rata Sum, nie przeszkodziło jej to w niczym gdyż i tak już nie mogła niczego się nauczyć w stolicy wiedzy.
Podczas nauki alchemii wśród rasy żabiastych Hyleków ponownie spotkała Omadda, który namówił ją do zostania królikiem doświadczalnym podczas eksperymentu. W komorze która miała zdjąć okowy z jej umysłu nie posłuchała swojego stwórcy Pale Tree zagłębiła się do miejsca gdzie jej umysł stracił poczytalność przestała być łaknącą wiedzy Cearą stała się Scarlet, której zadaniem było przebudzenie swojego pana – Mordemotha.
Narzucone jej zadanie powiodło się w 100%, jej współpracownicy pracowali ciężko i efektywnie motywowani strachem, Scarlet była nieobliczalna niszczyła nawet swoich towarzyszy. Po wielu atakach w Tyrii udało jej się zniszczyć najpiękniejsze miasto kontynentu Lion’s Arch, a dzięki naruszeniu ley lines przebudziła swojego pana, co przypłaciła własną efektowną śmiercią.

To tyle na dzisiaj, pamiętajcie jak zwykle czekamy na wasze propozycje, na pewno rozważymy każdy pomysł na nowy artykuł, a Kinga z radością narysuje wszystko związane z grami w które gramy 🙂
Marek

Aby się z nami skontaktować piszcie tutaj w komentarzu lub odwiedzajcie nasz fanpage Blondynki Też Grają 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *