Remember Me – Level 61

Skan_20150419 (17)
W końcu nadchodzi taki czas w którym gry mmo zaczynają się nudzić i każdy potrzebuje jakiejś zmiany. W moim przypadku kiedy już nie wiem co ze sobą zrobić odpalam PS3 i testuje gry, które raz na jakiś czas wprowadzam na listę ,,muszę w to zagrać’’. Najbardziej lubię przygodowe z ciekawą historią.

Mój najnowszy rysunek przedstawia główną bohaterkę Nilinz z niesamowitej gry Remember me, produkcji francuskiego studia Dontnod Entertainment. Rysowałam ją około 4 h i użyłam nowej metody do jej stworzenia. Tak jak z grami w rysunku też technika może się znudzić. Odchodząc od ołówka zaczęłam coraz więcej prac tworzyć kredkami, ale w tym przypadku dodałam jeszcze tusz. Takie eksperymenty ociągają mnie od rutyny i pozwalają na stworzenie właśnie czegoś nowego. Mam nadzieję, że się podoba.

Wracając do samej gry, cała akcja odbywa się w przyszłości, a dokładnie w 2084 roku. Już na samym początku można obserwować futurystyczny, zniszczony Paryż. Powstała nowa technologia, która polega na cyfryzacji wspomnień. Można nimi handlować, zmieniać, a nawet usuwać. Na porządku dziennym jest korzystanie z tej technologii, a co za tym idzie, każdy posiada również w swoim mózgu czip o nazwie Sensen, który zawiera wspomnienia i można go wymieniać. Są one jednak kontrolowanie przez firmę Memoriz co nie każdemu się podoba i wyrażają swój bunt przeciwko korporacji.

Nilin była dawniej najlepszą łowczynią wspomnień jednak stała się sama ofiarą i oczyszczono ją ze wszelkich wspomnień. I tu właśnie zaczyna się nasza własna przygoda z tą grą. Utożsamiając się z dziewczyną musimy uciekać, walczyć, a co najważniejsze odkryć zagadkę, kto chciałby się nas pozbyć i dlaczego jesteśmy prześladowani.

Gra Remember Me jest niesamowicie dynamiczna i piękna. Nasza bohaterka do perfekcji opanowała walkę wręcz. Momentami można pobawić się w parkurowca, ale najlepsza jest oczywiście jej rękawica. Jest to profesjonalna broń łowcy. Może ona być bardzo pożyteczna podczas walki, np. do ogłuszenia przeciwnika, ale najlepsza jest jej główna funkcja. Rękawica służy do wkradania się do ludzkiego mózgu i pozwala na zmodyfikowanie wspomnień, a nawet zniszczenie drugiego człowieka pozbawiając go dosłownie wszystkiego.

Jeśli ktoś lubi cybernetyczne, futurystyczne i do tego trochę mroczne klimaty to z pewnością Gra Remember Me będzie wręcz idealna, a z akcją i dynamiką jaką podsiada nie można się nudzić.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *