Pyrkon 2016 Relacja

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają
Pyrkon 2016 był w tym roku o wiele większy, prawie 40 tysięcy fanów fantastyki, sci-fi oraz kultury Słowiańskiej, Japońskiej i Europejskiej spotkało się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich aby po raz 16 wypić hektolitry piwa, obejrzeć liczne wystawy oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. My też tam byliśmy! Nasze stoisko – Blondynki Też Grają przeszło w ciągu roku olbrzymią metamorfozę – ze stołu z segregatorami na pełnoprawne miejsce godne pokazywania naszego rysunkowego portfolio.

Nasze przygotowania do konwentu Pyrkon 2016 rozpoczęły się już w Grudniu 2015r. załatwianie wszelkich formalności dotyczących stoiska zajmuje naprawdę masę czasu, ale dało mi to naprawdę olbrzymią satysfakcję. Dzięki temu mieliśmy możliwość wystawić się tam gdzie chcemy i JAK chcemy! Oprócz tego po raz kolejny naszymi sąsiadami był Tryb, świetna ekipa, bez której nam osobiście ciężko byłoby wystawiać się na Pyrkonie!
Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają (2)
Pyrkon 2016 był imprezą na której postanowiliśmy trochę zaszaleć, własnoręcznie stworzyliśmy odpowiedni stojak na nasze prace, nie jest idealny, bo może pomieścić tylko małą część z nich ale zdecydowanie rzuca się w oczy. Dodatkowo po raz pierwszy pokazaliśmy Wam masę przeróżnych gadżetów:

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

 

 

 

 

 

oraz nasz nowy twór – autorską gamingową biżuterię!

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki sporym doświadczeniom z przeróżnych imprez w Polsce tym razem mieliśmy okazję zobaczyć coś więcej oprócz hali wystawienniczej. Dla mnie osobiście było to olbrzymim wyzwaniem, ponieważ nasze stoisko było ciągle oblegane, a jak już za pewne wiecie uwielbiam z WAMI rozmawiać na przeróżne, niekoniecznie poważne tematy dlatego musiałem wybrać!

Dlatego też odwiedziłem moje ulubione stoisko prowadzone przez dwójkę niesamowicie pozytywnych ludzi – Mad Artisans

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

 

 

 

 

 

 

 

oprócz tego dokładnie obejrzałem kartonowe modele z Gwiezdnych Wojen

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają
Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

 

 

 

 

 

 

 

 

 

niesamowite metalowe modele maszyn kroczących, stolika stylizowanego na Obcego i wiele wiele innych.

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedna z hal została kompletnie zarezerwowana na przeróżne instalacje, od Mad Maxowych samochodów

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

poprzez smocze legowisko.

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

Osobiście z chęcią obejrzałem strefę indie games w której może nie znalazłem żadnego tytułu wartego uwagi, ale mimo wszystko developerzy przygotowali naprawdę ciekawe i warte oglądania art booki, więc było warto poświęcić trochę czasu na obejrzenie ich.
Niestety nie wszystko podczas konwentu Pyrkon 2016 było piękne i kolorowe. Liczne kolejki stworzone przez błędy organizacyjne uniemożliwiały dostanie się na jakiekolwiek prelekcje chociażby przez to, że trzeba się było na nie ustawiać nawet godzinę wcześniej. Najbardziej mnie zabolał fakt zorganizowania zamkniętej maskarady w której mogło uczestniczyć jedynie 2000 szczęśliwców, którzy poświęcili większość dna na czatowanie przed halą w której odbył się ten konkurs cosplay. Nie udostępniono nam żadnego telebimu dlatego też zasadniczo jedyny punkt programu jaki mnie interesował był po za moim zasięgiem.
Nie zapomniałem też o tradycji, jeśli śledzicie naszego bloga to zapewne zauważyliście, że na konwentach pokroju Pyrkon 2016 zamieniam się w łowcę wystawców, którzy nie powinni pojawiać się na tego typu imprezach, zawsze zaznaczam, że nikt nie jeździ na konwenty za karę, a skoro ludzie tworzą tego typu imprezy to zapewne o wiele milej jest stać przy stoisku tego Pana, Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

 

 

niż :Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają

Po zeszłorocznym rekordzie osób śpiących w Pyrkonowym sleep roomie rekord został pobity po raz kolejny. W trakcie imprezy organizatorzy zostali zmuszeni do otworzenia kolejnej hali, błędem było jedynie słabe przygotowanie sanitarne gdyż na 1000 uczestników nocujących w sleepach przypadała tylko jedna łazienka, która już o 6 rano wyglądała jak świątynia zagłady w której od lat ktoś przelewał krew niewiernych.

Pyrkon 2016 Blondynki Też Grają
Pyrkon 2016 to imprezą, która zdecydowanie zapadnie mi w pamięci, masa sympatycznych osób, ciekawe osobowości, wszechobecna chęć pielęgnowania kontaktów międzyludzkich zdecydowanie stawia ten konwent w dobrym świetle, bo mimo wszystko to ludzie, nie organizatorzy tworzą ten konwent.

Jedno jest pewne za rok też tam będziemy!

19 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *