Posiadanie mounta w Mmorpg – Level 47

Tera- Castanic'a na Tygrysie

Tera- Castanic’a na Tygrysie

Każda gra MMORPG posiada otwarty świat, a co za tym idzie – daje nam bardzo dużo powodów do zwiedzania. Najpierw trzeba odkryć mapę, a potem poruszać się po naprawdę dużych obszarach. Bywa, że misje są krótkie, lecz trasy do przejścia wydłużają nam grę i potrafi zająć nam ona nawet parę godzin by dostać się do upragnionego celu. Na szczęście każdy MMORPG ma swoje własne środki transportu, które ułatwiają nam życie, a czasem umilają grę. Przecież chodzenie nie zawsze musi być nudne.

Jednym z przykładów jest Blade and Soul. Zamiast mounta posiada super przyspieszenie, które jest swego rodzaju ninja-sprintem. Ta umiejętność nie działa jednak non stop. Po jej wyczerpaniu trzeba poczekać parę sekund na odnowienie paska. Koleją rzeczą to szybowanie. Nasza postać nie lata za to powoli i delikatnie opada. Mimo wszystko jest to bardziej opłacalne niż chodzenie, a przy okazji daje nam chwilę by cieszyć się magicznym krajobrazem w BNS.

Wizytówką Aiona są oczywiście skrzydła. Można ujeżdżać latającego ptaka – za opłatą, lub wznieść się w górę na własnych skrzydłach. Można je ulepszać i zmieniać wygląd, żeby wyglądały na bardziej epickie. Ten MMorpg jeszcze nie posiada mountów ale kto wie co będzie w przyszłości.

Przykładem z rysunku to Castanica na Lamparcie z Tery Online. Ta gra kładzie duży nacisk na transport. Początkowo jest to przejażdżka na Pegazie przez portal, potem można korzystać z teleportów ( najczęściej korzystam z tej opcji gdy umrę ), ale największą frajdę mi sprawiło jak mogłam wybrać własnego mounta – konia. Używa się go tak jak innego skilla z paska umiejętności, a jego największym plusem jest to że można jeździć ile się chce, bez ograniczeń. Oczywiście byłoby nudno gdyby każdy miał tego samego pupila, dlatego też w Terze można zbierać golda i kupować sobie różne zwierzaki. A wybór jest bardzo duży. Są w różnych rodzajach – mrocznych i słodkich. Mi najbardziej przypadła do gustu seria dzikich kotów, może troszkę pospolite, ale ma to coś w sobie.

Właśnie to jest wspaniałe w MMORPG – urozmaicenia, które sprawiają, że często wracam do moich ulubionych gier.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *