Portret – Białowieskie Koło Rysunkowe – Spotkanie nr.12


Dwunaste spotkanie Białowieskiego Koła Rysunkowego i w końcu nadszedł czas na prawdziwy portret.

Starałam się zaczynać powoli i etapami. Wszystkie zajęcia prowadziły właśnie do portretu. Kubki, owoce, warzywa itd. były tylko rozgrzewką. Oczywiście nie zaczęłam od razy od całego człowieka. Przeglądając na stronie dział Białowieskie Koło Rysunkowe można natrafić na oko oraz nos. Dziś skoro już doszły usta stwierdziłam, że warto jest dorobić resztę.

Początkowo wyrysowuję koło, które zawiera w sobie czoło oraz policzki.

Następnie jest prosta linia po środku, a na dole dorysowuję trójkąt do koła. O to kształt twarzy, który może być oczywiście modyfikowany.

Teraz środek. Tak jak na poprzednich zajęciach rysuję trzy koła tej samej wielkości ( Oczy to zewnętrzne koła a środkowe to odległość między oczami ). Nos na wysokości środkowego koła, a niżej usta. Kąciki ust zazwyczaj są równe z środkiem oczu.

Na koniec można dopasować twarz tak aby odległości od oczu, czy ust były jak najbardziej zgodne z rzeczywistością.

Końcowy etap to cienie. Delikatny szraf rysowany tak by tworzył jak najbardziej gładką powierzchnię. Najmocniejsze cienie znajdują się pod brwiami, pod nosem, górna warga i pod dolną wargą, ale najmocniejszy znajdzie się pod linią szczęki na szyi. Włosy można rysować dowolnie, ale tam też są cienie i należy o tym pamiętać! Staram się zawsze stworzyć pewien rodzaj błysku i zaznaczyć część wypukłą, tam gdzie włosy są wklęsłe zazwyczaj daję więcej cienia nawet jeśli planujemy narysować blondynkę.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *