Poro Rider Sejuani – Level 56

Poro Rider Sejuani

Poro Rider Sejuani

Zima na dobre zagościła na serwerach Riot’u w League of Legends. Jak co roku otrzymaliśmy nowe skórki do wydanych już championów. Dziś na celownik weźmiemy Sejuani, która wygląda naprawdę niesamowicie do tego dosiada olbrzymiego, przesłodkiego futrzaka Poro. Trzeba również wspomnieć o nowym zimowym trybie w Lol’u ,,Legend of the Poro King” gdzie możemy spotkać Władce tych milutkich stworzeń.

Jak wiadomo Riot stara się wraz z wydawaniem kolejnych postaci, przybliżać nam ich historie, ich Lore nie jest na pewno tak rozbudowane jak chociażby Warcrafta czy Warhammera ale ma swój klimat i od czasu do czasu warto sobie poczytać historie bohaterów, których tysiącami mordujemy na arenie Summoners Rift.
Sejuani bardzo przypomina Valkyrie z Nordyckich legend, potężna zdyscyplinowana, świetnie wyszkolona, przystosowana do ciężkich warunków Freljord, uznawała tylko dwie ścieżki dla siebie i swoich podkomendnych – śmierć lub przeżycie.
Sejuani od dziecka znała tylko śmierć i głów, jako jedyna z rodzeństwa przeżyła, zdesperowana szukała odpowiedzi na nurtujące ją pytania u plemiennego szamana, a on zamiast śmierci przepowiedział jej świetlaną przyszłość.
Tak zmotywowana Sejuani zaczęła walczyć z nieprzychylnym światem, trenowała aż jej odmarzała od zimna skóra, walczyła z wojownikami swego plemienia aż stała się wodzem. Nikomu nie popuszczała, każdy musiał być tak silny i wytrzymały jak ona.
Co najciekawsze przez tą dumę wojownika Sejuani odrzuciła propozycje zjednoczenia się z plemieniem Ashe, rozpętała wojnę ponieważ bała się, że połączenie plemion osłabi ją i jej pobratymców, według Sejuani żyć można tylko walcząc.

Grając Sejuani zazwyczaj wybiera się 2 role Top albo Jungla, jest ona świetnym Cc’ kiem dlatego grając ją wybieram jednak jungle, każdy gank kończy się sukcesem przez jej świetne Dot(damage over time) pochodzące z Sunfire Capa, Liandry Torment oraz skilla Permafrost. Tym bardziej, że od Sejuani przez jej liczne spowolnienia oraz Arctic Assault praktycznie nie da się uciec. Trzeba również pamiętać o jej Ulti dzięki któremu drużyna może wygrać praktycznie każdy team fight.
Sejuani ma również słabości, przez to, że jej obrażenia pochodzą najczęściej z DOT ciężko sobie radzi z innymi tankami, a prawdziwą słabość okazuje przy Kaliscie, która dzięki pasywce może ciągle uciekać, a co za tym idzie unikać obrażeń. Kupując itemy musicie pamiętać, że w przeciwieństwie do Leony Sejuani nie skaluje się tak dobrze w AP dlatego trzeba budować ją jako ap-tank hybryde.
Jak wiadomo tryb Legend of the Poro King jest zabawną wariacją walki na śnieżki, po trafieniu w przeciwnika 10 razy przywołujemy Króla Poro i właśnie w tym trybie Sejuani naprawdę rządzi. Po trafieniu śnieżką w przeciwnika możemy od razu się do niego teleportować więc już pewnie wiecie jak potężne combo można wyprowadzić Sejuani, naprawdę warto spróbować bo połączenie śnieżka>teleport>glacial prison> ulti zapewnia szybką wygraną dla drużyny

Jeśli chodzi o ciekawostki związane z tą postacią , to warto czasami zagrać przeciw Ashe i Lissandrze, jeśli będą naszymi przeciwniczkami to uruchomi się ukryty Quest na zasadzie The Hunt Is On ( Rengar i Kha’zix)

To tyle na dzisiaj, pamiętajcie jak zwykle czekamy na wasze propozycje, na pewno rozważymy każdy pomysł na nowy artykuł, a Kinga z radością narysuje wszystko związane z grami w które gramy 🙂
Marek

Aby się z nami skontaktować piszcie tutaj w komentarzu lub odwiedzajcie nasz fanpage <a

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *