Pojedynek Graves vs Lucian – Level 89

Lucian vs Graves Blondynki Też Grają

Lucian vs Graves


Podczas targów Pyrkon spotkaliśmy masę osób, jedną z nich był młody mężczyzna, który zlecił nam wykonanie tego rysunku. Pojedynek Gravesa i Luciana być może wygląda dosyć specyficznie, ale przecież tak właśnie pojedynek na śmierć i życie pomiędzy skłóconymi mężczyznami wyglądał od pradawnych czasów.

Jednymi z najbardziej zapamiętanych pojedynków w historii są : Dawid Vs Goliat , Achilles kontra Hektor. Każdy zna te historie i każdy wie, że przeciwnicy wyjątkowo ze sobą kontrastowali. W walce na śmierć i życie nie ma żadnych zasad, nie ważne czy twój przeciwnik jest dwa razy od Ciebie większy czy wygrał niezliczoną ilość walk, ważne jest to, że idziesz walczyć aby chronić swój honor.

Każdy z uczestników pojedynków musiał spełnić szereg zasad i przestrzegać ich w trakcie walki. Patrząc na historie możliwość pojedynkowania się była zawsze nadużywana. W średniowieczu pojedynek sądowy był nawet wpisany do kodeksów prawnych państw w Europie. Można się tylko domyślać jak bardzo to ,,prawo” było nadużywane i ilu ludzi przez to nawet za blachę sprawy ginęło.

Dlatego też kodeks ewoluował cały czas. W końcu zabicie przeciwnika w pojedynku zostało uznane za niedopuszczalne, aby chronić ludzkie życia wprowadzono zasadę – pojedynek twa do czasu przelania pierwszej krwi.

Ważnym elementem tego typu walk był wybór broni przed rozpoczęciem pojedynku. Dlatego też po raz kolejny zmieniono zasady pojedynkowania się w XVII wieku gdy do użytku weszła broń palna w wypadku wyboru tej broni walka kończyła się w momencie gdy przeciwnicy wykorzystali całą amunicję.

Z biegiem lat kodeksy cywilne i karne coraz bardziej zaostrzały przepisy dotyczące pojedynków i tak teraz w XXI wieku pojedynki prawie na całym świecie są całkowicie zakazane. Jedynie parę landów niemieckich zezwala na ten proceder w formie menzury.

Więc jak sobie teraz radzą ludzie, którzy szukają sposobu rozwiązania problemów z wykorzystaniem mniej cywilizowanych metod ? W Polsce do tej pory umawiają się na ,,ustawki” proceder każdemu znany, który chociaż raz chodził do szkoły czy widział co robią kibole na meczach i po nich.

Ale wielu ludzi nie jest tak odważnych dlatego wykorzystują rozwój technologiczny na swoją korzyść i tak teksty typu ,,chodź na solo”, 1 vs 1 itp. w League of Legends, CS, Battlefildzie Codzie i innych grach w której da się to zrobić jest na porządku dziennym. I tak samo też wygrana osoba, pokazuje swoją wyższość nad przegranym, podbudowuje swojego ego. Tylko czy to cokolwiek znaczy ? Wątpię. Chociaż w niektórych przypadkach szczególnie w grach online, należy pokazać osobie, która swoim zachowaniem psuje zabawę innym gdzie jej miejsce, ma to w pewien sposób wychowawcze działanie, bo zazwyczaj po takiej przegranej osoba już nie przeszkadza i zachowuje się poprawnie nie psując zabawy kolegom czy przeciwnikom.
Co do samego pojedynki Gravesa i Luciana, kto wygra ? Ciężko stwierdzić. Obstawiam na Gravesa i jego zasłonę dymną. Oprócz tego postać ta zadaje olbrzymie obrażenia z Ulti więc według moich ,,symulacji” wygrałby. Mogę się mylić dlatego czekam na wasze teorie. 🙂

Marek

To tyle na dzisiaj, jeśli jesteście zainteresowani naszą działalnością, macie pomysł na nowy wpis czy rysunek lub po prostu chcecie pogadać, kontaktujcie się przez nasz fanpage oraz konto na instagramie. Lub zostawcie komentarz tutaj 🙂

3 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *