PGA 2014 Moja Relacja – Level 24

PGA DIablo 3

PGA DIABLO 3


Właśnie wróciłam z Poznań Game Arena, byłam tam pierwszy raz. Muszę przyznać, że byłam ogromnie zaskoczona wielkością i różnorodnością hal. Bardzo podobały mi się modele pojazdów, sama na studiach wykonuje makiety ale to co zobaczyłam całkowicie mnie zaskoczyło.

Elementy były tak precyzyjne i tak mikroskopijne, że z podziwu nie mogłam oderwać oczu. W części Hobby można było kupić różne modele. Dalej można było zobaczyć makietę toru, po której pociąg omijał różne stacje kolejowe idealnie odwzorowane z miast Polski. Całość ciągnęła się przez pół hali. Niektóre domki o wymiarach mniej więcej 3x5x8 cm posiadały w swoim wnętrzu oświetlenie. Sama trawa była równie realistyczna jak budynki, mosty i pojazdy.

Makiety

Makiety

W hali nr 4 odbywał się pokaz egzotycznych zwierząt. Połowy nie mogłam obejrzeć, ponieważ byty to przeróżne gatunki karaczanów .. bleee!

W końcu po długiej wędrówce dotarłam do PGA. Sobota była masakryczna, tłum ludu, kolejki kilometrowe i pełno jedzenia i papierków na ziemi za brak kultury wlepiam paręset ,,karnych” odwiedzającym. Ale co tu dużo się dziwić, w końcu przyszło aż 59 400 osób. Mimo małej przestrzeni, byłam bardzo zadowolona z tego pobytu. Przetestowałam parę gier, które może już niedługo znajdą się na moim komputerze. Jedną z nich była „Dying Light”, grę mogłam testować 6 min. Jednak należało zachować ostrożność, gdyż na stoisku obok niektórzy zamieniali się w prawdziwych zombiaków, spragnieni ludzkiego mięsa pełzali po halach PGA.

Niestety nie załapałam się na żaden turniej League of Legends, choć nie wiem czy miałabym się czym pochwalić :ppp .

Przejechałam się również prawdziwym wyścigowym samochodem. Dobrze, że stał w miejscu bo bym go nieźle poobijała, a to ,że można posiedzieć w takim odjazdowym Porche na targach PGA jest naprawde niesamowite duży + dla LG.

Uwielbiam gry związane z ruchem, w tańcu na xboxa wygrałam w bitwie ogoło 100 000 do 300 000 .. dokładnego wyniku nie pamiętam. Mój chłopak poniósł sromotną klęskę. Chociaż Hostessy bardzo mu kibicowały.

Bardzo liczyłam na oculusa z możliwością sterowania, niestety go nie było na PGA. Choć nie było tak jak sobie to wymarzyłam to i tak znalazłam dwa różne stanowiska. Przy pierwszym siedziałam na krześle i pokazała mi się składanka różnych animacji, a druga to kolejka górska na stojąco. Nie były to gry, nie widziałam swoich rąk, ani też nie mogłam się przemieszczać. Za to do woli mogłam się rozglądać i czuć się tak jakbym była w innym świecie. Największe wrażenie zrobiło na mnie składanka różnych obrazów. Było to niezwykle zaskakujące i momentami przerażające. Niektórzy oglądali to kompletnie niewzruszeni, ale gdy doszło do końcowej sceny huśtawki na rusztowaniu, a następnie upadku w przepaść no cóż moja reakcja przebiła nawet najmniejsze dzieciaki .. krzyczałam xD .. do tej pory nie wiem jak to się stało, żeby Oculus stał w innym miejscu pewnie bym została gwiazdą internetów z PGA.

Pokaz „Wiedźmina”, ahh sam zwiastun przekonuje mnie w 200% do tej gry, a zespół Percival dał czadu ;> .

Konkursów była masa i to o najróżniejszej tematyce. Wyścigi i turnieje, w których konkurencja była na prawdę potężna, można było również odpowiedzieć na pytania by otrzymać np. słuchawki, ale dostać się przez ten tłum to jak trafić w totolotka. Bardzo podobał mi się konkurs na najlepszy Cosplay! Wygrał Wiedźmin choć moją faworytką była Vayne z League of Legends. Bardzo cieszę się że na podium znalazły się Morgana i Jinx. Zapraszam do obejrzenia filmiku ( autor Marek Waśko ), w którym udało się ująć romantyczną scenę zaręczynową weselnej Morgany :)).

Sama również wzięłam udział w konkursie. Była to na szczęście tematyka rysunku, ale na tablecie. To był mój pierwszy raz kiedy skorzystałam z takiego sprzętu i to w PhotoShopie, który również był dla mnie nowością. Cieszy mnie, to że ludzie z firmy Chip byli tak mili i pomogli mi w pewnych rzeczach jak np. korzystanie z warstw. Polecam również ich fanpage https://www.facebook.com/CHIPPL. Naprawdę dzięki nim mogłam skorzystać z niesamowitego urządzenia, które dało mi wiele radości.

Konkurs CHIP'a

Konkurs CHIP’a

Ostatnia rzecz która utkwiła mi głęboko w pamięci jest to,że pierwszego dnia targów PGA zapomniałam jedzenia i zjadłam nie zbyt ekskluzywną bułkę z parówką pod nazwą Hot-Dog za 6 zł.

Zapraszam do komentowania, odwiedzajcie również Blondynki Też Grają 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *