Owoce i Warzywa – Białowieskie koło rysunkowe – Spotkanie nr.9


W naszym ostatnim spotkaniu Białowieskiego Koła Rysunkowego tematem przewodnim były owoce. Dziś kontynuowałam temat choć dodałam parę warzyw.

Mój rysunek przedstawia inną metodę na rysowanie takiej właśnie tematyki. Użyłam do tego jedynie czarnego tuszu. W ołówku można kontrolować skalę szarości by stworzyć owal czy błysk, w tuszu jest jeden odcień czerni i to bardzo wyrazistej.

Początek – polecam oczywiście kółka ołówkiem (zwłaszcza dla osób niedoświadczonych, gdyż w tuszu nie ma miejsca na błędy ) do określenia proporcji i odpowiedniego nieumiejscowienia kompozycji na papierze.

Zarys można stworzyć również ołówkiem jeśli ktoś czuje się niepewnie.

Cienie. Forma kresek lub kółek – u mnie jest cały mix. Dużo czerni w miejscu styku owoców i warzyw z deską oraz bok naszych elementów. Aby stworzyć w tym przypadku owal należy używać odpowiednich kształtów kresek ( bardziej krągłe) i manipulować ich zagęszczeniem. Przy bieli są duże odległości między kreskami dzięki temu czyta się te miejsce jako jaśniejsze, a więc jest owal.

Na zajęciach dziewczynki rysowały mimo wszystko ołówkiem. Lepiej dla dzieci kiedy oswoją się do końca z jednym materiałem, aby potem móc eksperymentować. Tusz jest dla osób sprawnych już w rysowaniu i bardziej zaawansowanych, chociażby z samego faktu, że nie można cofnąć postawionej kreski, a każdy krok jest całkowicie przemyślany .

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *