Ołówek i tusz – Level 3

new
Do moich prac używam różnych materiałów. Dziś w sklepach można dostać prawie wszytko. To co preferuje najbardziej szukałam przez lata. Upodobania zmieniały się wraz ze stylem tematyką i oczywiście z coraz większymi umiejętnościami.
Tak nawet w rysowaniu można zdobyć Level. Początkowo uwielbiałam niebieski długopis. Pewnie dlatego, że podkradałam go rodzicom gdy się tego najmniej spodziewali. Papier… a po co najlepsze były meble, ściany i wewnętrzne okładki książek, ale rzuciłam to. Następny Level zdobyłam gdy przeniosłam się na zeszyt i kulturalnie pracowałam nad koniem używając ołówka. Trwało to przez lata ale w końcu mi się udało, był bliski perfekcji jak na talent 7 latki.

W podstawówce, a później w gimnazjum za cel obrałam narysowanie postaci idealnego człowieka, chciałam się poczuć jak Leonardo Da Vinci.

Kredek, pasteli, świecówek nigdy nie lubiłam. Farby to zależy, olejne i akwarele jak najbardziej choć mimo wszystko wolę ołówek. Prace węglem wydają mi się brudne i mam do nich awersje.

Moje pierwsze profesjonalne lekcje zaczęły się pół roku przed rozpoczęciem studiów. Uczył mnie architekt A.Rafiński.
To właśnie u niego odkryłam talent do pióra.
Na dzień dzisiejszy najbardziej lubię tworzyć pracę ołówkiem i tuszem. Haa… ale jakim!!! Ołówki mają różne grubości i miękkości, firmy, droższe i tańsze, za to pióro może kosztować mmm baardzo dużo. Przetestowałam prawie wszystko…
może pominęłam te piórka ze złotą stalówką ups… Po moich doświadczeniach polecam ołówki firmy KOH-I-NOOR, różnej miękkości. Podstawą jest mieć 2B, 5B i ewentualnie 8B. Osobiście z nich już nie korzystam bo irytuje mnie ciągłe temperowanie i użeranie się ze ścinkami. Upodobałam sobie ołówki automatyczne 0.5mm. Są rewelacyjne, zawsze ostre i nie trzeba ich temperować, idealne do drobnych detali. Wśród rysików ołówka automatycznego również należy dobrać sobie miękkość. HB nie ściera się tak szybko, więc starcza na dłużej, minusem jego jest blady odcień ale ciemniejsze miejsca można poprawić innym ołówkiem.

Pióro jest cudowne do szkicowania postaci z gier. Trzeba pamiętać o zakupie czarnych wkładów bo standardem jest niebieski tusz, a nie o taki efekt nam chodzi. Najlepiej sprawdzają się te najtańsze piórka za 4-5 zł. Czasem się zacinają, ale dają cienkie, ostre linie. Pióra powyżej 10 zł są idealne do pisania, gdyż są płynniejsze, a przez zakończenie stalówki kulką pozostawia po sobie grube ślady dlatego nie nadają się do rysowania w którym potrzeba precyzji.

Jak zawsze zapraszam do komentowania jak i odwiedzin na naszym fanpage’u

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *