Oculus Rift – Level 25

Oculus Rift Minion Edition :)

Oculus Rift Minion Edition 🙂


Jak zapewne wiecie Oculus Rift, który tworzony jest przez Oculus VR jest pierwszym tego typu urządzeniem, które może odnieść sukces. Zabawa z wirtualną rzeczywistością rozpoczeła się już w 1968 r. Pierwsze urządzenie było tak masywne, że środowisko testowe znajdowało się w jego wnętrzu. Samo określenie – wirtualna rzeczywistość zostało użyte dopiero w 1995. No dobra, ale teraz mamy juz prawie 2015 r. dlaczego więc Oculus ma odnieść sukces ?

Po pierwsze my tego chcemy.
Juz od kilkunastu lat w internecie, telewizji, książkach i komiksach twórcy ukazują nam interaktywne światy do których dostęp umożliwiają nam urządzenia, które wyglądają i działają jak Oculus. Nasza wyobraźnia jest rozwijana przez takie obrazy tym bardziej, że interaktywne światy w założeniu mają nie być w żaden sposób ograniczone. Kto oglądał Sword Art Online pewnie tak jak Ja zazdrości Kirito jego Oculusa ver.9999 😉

Po drugie żyjemy w czasach gdzie rozwój technologii polega praktycznie tylko na miniaturyzacji oraz przyśpieszeniu już nieziemsko szybkich urządzeń. Dlatego też rozwój ,,starych technologi’’ jest o wiele prostrzy. Każdy przecież wie, że najnowszy ,,komputer” po wyjściu ze sklepu już jest stary. Aż wstyd mi pisać tego posta na moim rocznym laptopie 😉

Po trzecie Kickstarter.com oraz Facebook.com
Firma Oculus Vr poprosiła użytkowników kickstartera o datki w wysokości $2,437,429 na rozwój Oculus ‚a otrzymali to co chcieli + 900+% więcej. Pozwoliło to na szybki rozwój Oculus ‘a. Dzięki temu development kit 1 z niezbyt ciekawą specyfikacją został zastąpiony przez DK 2, który już teraz spełnia oczekiwania nawet wymagających osób. Sama testowałam i jest to naprawdę świetne urządzenie. Oculus naprawdę tworzy VR przed naszymi oczami, odwzorowuje to do tego stopnia, że mój krzyk nadal odbija się echem w halach PGA ( spadanie z wieżowca, myśle, że zrozumie ten kto testował).
Po tak udanej kampani na kickstarterze urządzeniem do VR – Oculus zainteresował sie facebook.com , kupił technologię od Oculus VR za astronomiczną sumę 2.3 miliarda $. Dzięki tak absurdalnie wielkiemu zastrzyku gotówki Oculus otrzyma DK3 pod nazwą kodową Crescent Bay. Prawdopodobnie będzie to wersja finalna, która ma oferować :
-Rozdzielczość na jedno oko 2000×1080
-Wbudowane audio
-Tracker działający na pełnym obwodzie głowy stworzony dzięki nowym LED’om
Jak zapewne wiecie Development Kit oznacza, że oprócz animacji tworzonę są róznego rodzaju aplikacje w tym gry:

oraz mój ulubiony horror na Oculus

Jest to naprawdę niesamowite urządzenie, warto zastanowić się nad zakupem tym bardziej, że kosztuje mniej niż najnowszy AJFON 😛 ( Na allegro Oculus kosztuje zależnie od wersji od 1500 zł do 2500zł )

Zapraszam do komentowania, odwiedzajcie również Blondynki Też Grają 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *