Nos – Białowieskie Koło Rysunkowe – Spotkanie nr.11

Tydzień temu nie było wpisu o spotkaniu Białowieskiego Koła Rysunkowego, co nie oznacza że go nie było. Czasami temat może być bardzo trudny i wymaga częstszego ćwiczenia. Takie właśnie są oczy. Co prawda 2 tygodnie nie wystarczą aby dojść do perfekcji, ale czasem kilka dni bywa zbawienne dla ręki, która jeszcze nie ma wprawy.

Dziś poszłyśmy o krok dalej. Można zauważyć, że wszystko dzieje się po kolei i staram się nie rzucać dziewczynek na głęboką wodę, ale z drugiej strony nie mogę też zanudzić ich na śmierć rysowaniem doniczek.

Skoro było już oko to dziś pokazałam jak rysuje się nos. Ale nie sam nos, obok nosa znajduje się przecież drugie oko. I tu zaczynają się schody. Jest to mordęga dla każdego początkującego – drugie oko. Pierwsza sprawa odległość między oczami. Radzę na początek wykreślać 3 kółka obok siebie dokładnie tej samej wielkości. Zewnętrzne kółka są oczami, a środkowe odległość między nimi.

Są już oczy, ale dzisiejszym tematem jest nos i teraz trzeba go gdzieś umieścić. Nasz nos jest wielkości poprzednich kółeczek i znajduje się w linii środkowego kółka.

Teraz można wyrysować szczegóły. Kształt oczu i nos. W oczach nie można zapomnieć o kącikach, a jeśli zdecydujemy się na konkretny kształt trzeba barć pod uwagę, że oczy są lustrzanym odbiciem. Uwaga przy źrenicach! Na początku należy wykreślać je bardzo delikatnie. dolna część nosa składa się z trzech kółek, środkowe jest trochę większe. W kółkach wyrysowujemy kształt nosa uwzględniając dziurki, które oczywiście nie są bardzo widoczne i trzeba uważać , żeby nie zrobić ich za dużych, bo nos będzie mało zgrabny ( chyba że taki mamy zamiar ). Po ukończeniu ważnym krokiem jest oddalenie kartki od siebie i upewnieniu się że wszystko wygląda jak trzeba. Kiedy stwierdzimy, że wszystko jest na miejscu można wzmocnić kreski.

Ostatnia część to cienie. Na rysunku poniżej jest zaznaczona strefa cieni gdzie mają się znajdować i miejsce gdzie w ogóle może ich nie być.

W pewnych miejscach cień musi być bardzo mocny i odważny. Pod brwiami, na linii górnego oka, źrenice, oraz pod nosem.

To wszystko co dziś zostało zrealizowane. Teraz wystarczy z tymi wszystkimi wskazówkami bardzo dużo ćwiczyć. Przy dużej determinacji z pewnością wyjdzie, życzę powodzenia!

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *