Morgana z League of Legends w skrócie – Level 4


Dziś chciałabym wam pokazać w jaki sposób tworzę rysunki postaci z gier na przykładzie Morgany z League of Legends. Zdjęcia może nie wyszły najlepiej, ale dokładnie przedstawiają od czego zaczynam i na czym kończę. Pierwszy etap to kółka, ponieważ każdy artysta rysuje „od ogółu do szczegółu”. Ta metoda jest idealna i dla początkujących jak i dla profesjonalistów. Kółka pozwalają mi umieścić postać na kartce, tak bym miała odpowiednie proporcje i wielkość. Czasem gdy ktoś zaczyna od głowy, a potem bierze się za resztę okazuje, się że jest ona za duża, a gdy chce ująć całą sylwetkę, łącznie ze stopami to efekt może wyjść mało zadowalająco. Jednym słowem, tak powstają karykatury, w bardzo złym znaczeniu tego słowa. Za to kółka pozwalają na uniknięcie wpadek. Tą metodą można również zaznaczyć policzki, umiejscowienie oczu, zaznaczenie mięśni i wszystkich stawów. W Morganie bardzo dokładnie zaznaczyłam różne elementy jej ciała. Należy również pamiętać o tym że kółka powinny być wręcz niewidocznym śladem, ołówek ledwo powinien dotykać kartki, dzięki czemu przy gotowym rysunku nie ma potrzeby by ścierać gumką coś „nadprogramowego”.

Etap drugi to kontury. Nigdy nie zaczyna się cieniować jeśli nie ma wszystkich zaznaczonych konturów. W tym momencie rysunek przypomina kolorowankę dla dzieci i tak również powinien on zostać potraktowany. Dzieci kolorowanki wypełniają kredkami, a ja wypełniam cieniem. I tu pojawia się etap trzeci, czyli jesteś już na tak dobrej drodze, że zasługujesz na odpoczynek i idziesz zjeść kanapkę. Mówię całkiem serio bo odrywanie się od rysunku jest bardzo ważną rzeczą. Im dłużej się patrzy w tą samą pracę tym mniej dostrzega się błędów, które zawsze się znajdą. Przerwa jest bardzo pożyteczna, oczy są wypoczęte i można poprawić parę kresek. Po upewnieniu się że wszystko wygląda tak jak powinno można przejść do cieni, które tworzy się szrafem. Nie rozmazuje się palcem, chyba że ktoś bardzo tego pragnie. Szraf jest to kreska za kreską. Im gęstsze kreski tym ciemniej, im delikatniejsze tym jaśniejsze miejsca. Można kreseczki prowadzić pod różnym kątem, ale nie tworzy się kratki (chyba że taki wzór jest na spódnicy).

I tak właśnie powstała Ghost Bride Morgana z League of Legends. Do tej pracy użyłam automatycznego ołówka z wkładem o twardości HB, czas pracy 2h.

Zapraszam do komentowania oraz do odwiedzin mojego fanpage’u

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *