Miś – Białowieskie koło rysunkowe – Spotkanie nr.7

Miś

Miś


Przerwa świąteczna każdemu się udziela, a zwłaszcza tym którzy mają wolne. Moje uczennice zadowolone z leniuchowania z pewnością nie chciałby rysować pudełek czy kompozycji z naczyń. Ja sama do tej pory mam świąteczny humor i taki też dałam temat na kolejnym spotkaniu Białowieskiego Koła Rysunkowego.

Początkowo kontynuowałam temat ze zwierzakami, ale pod koniec przyszedł mi pomysł z świątecznym prezentem pod choinkę. Pokazałam jak zestawić pudełko ( ukryty temat z pierwszych zajęć ) z zabawką. Oczywiście zabawka nie może być byle jaka! Dałam misa, który nawiązywał do poprzednich zajęć. Miś to przecież zwierze, ale pokazałam takie cechy, które odróżniają go od istoty żywej. Dodając kokardę, która jest bardzo ładnym motywem świątecznym, a zarazem takie drobnostki bardzo fajnie jest przećwiczyć z dziećmi.

Miś

Miś

Powyżej jest model uprostrzony misia, czyli określenie proporcji naszej maskotki, a po prawej stronie efekt końcowy. Szkic był super szybki ze względu na ograniczony czas na zajęciach. Jak widać na rysunku krawędzie misia są tworzone niechlujnymi, zjeżonymi kreskami i nie ma wątpliwości, że jest to futerko. Pudełko zaś jest już bardziej gładkie od misia. W maskotkach ważne są oczy. Można rysować je jako czarne kulki z białą kropką, albo wyrysować staranne guziczki. Rozstaw oczu jest bardzo ważny, najlepiej jeśli są daleko od siebie ( im dalej tym zabawka jest słodsza).

Z pewnością takie rzeczy jest łatwiej rysować od prawdziwych zwierząt i przez to są często lekceważone, ale moim zdaniem jest to bardzo dobre do przećwiczenia cieni i kompozycji. I jakby nie patrzeć jest to również przyjemność dla dzieci.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *