Lulu z League of Legends – Level 83

13. Pin UP Lulu
Od dawna ludzie fascynują się humanoidalnymi istotami. Już nikogo nie dziwi widok mrocznej kobiety ze skrzydłami, rogami, czy ogonem. Takie motywy można zobaczyć w wielu dziedzinach od literatury aż po gry.

Humanoidalne postaci często kojarzą się z makabrycznym obrazem takim jak obdarowuje nas artysta H.R.Giger, ale to wcale nie jest regułą. Czasami ludzka wyobraźnia tworzy istoty na podobieństwo człowieka, ale potrafią być przy tym piękne i przyjazne, a na to dobrym przykładem jest ludność planety Pandory z jednego z filmu ” Avatar”.

Ludzka twórczość czasami nie zna granic i miło widzieć ją w moich ulubionych grach. Od maszkar, po piękne istoty, aż do słodkich ludzików. Dzisiejszym przykładem jest postać z League of Legends, gdzie można znaleźć masę fantastycznych, humanoidalnych championów. Na moją modelkę wybrałam uroczą Lulu, która z pewnością nie jest normalnym człowiekiem.

Lulu narysowałam w stylu Pin-up co burzy podstawową koncepcję jej prawdziwej natury z gry. W rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej. Lulu jest Yordlem, czyli małą istotą zamieszkałą Bandle City. Mieszkańcy rzadko dochodzą do wysokości 1 metra. Są wyjątkowo towarzyscy, co nie można tego samego powiedzieć o Lulu, która opuściła swoją rodzinę, wybierając magiczne życie na Polanie z swoim nierozłącznym przyjacielem duszkiem – Pixem. Jej bujna wyobraźnia i zatracenie się w bajkowym miejscu sprowadziło na ścieżkę League of Legends.

Przyznam, że jak na tak śmieszne i rozkoszne istoty jakimi są Yordle, Lulu jest wyjątkowo ładna, ale i tak gustuję osobiście w zupełnie innych proporcjach. Niezwykłą przyjemnością było dla mnie narysowanie kogoś takiego jak Królową Ostrzy z Starcrafta, czy Ahri z Lola, dlatego też postanowiłam, że pokażę swoją własną wizję Lulu. A o to co by było, gdyby nie był Yordlem xD.

Mój rysunek wykonałam początkowo ołówkiem KOH-I-NOOR HB, a całość wykończyłam czarnym tuszem. Praca na formacie A4, czas ok. 3h.

Wszyscy fani gier zachwycają się na widok oryginalnie stworzonych postaci, ale też każdy ma jeden styl, który będzie wywierać wręcz piorunujące wrażenie. Jedni kochają widok mrożącej krew w żyłach stwory, inni postaci bardzo zbliżone do człowieka z małym detalem jak np. są wampirze zęby, a jeszcze inni słodkie, małe istoty, przypominające dzieci. Ja również mam ten konkretny wybrany kanon piękna i im bardziej mogę ingerować w wizerunek postaci z gry, tym większa jest dla mnie zabawa i możliwość ukazania widzom mojej własnej twórczości.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

2 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *