Lich King z WoWa-Level 21

Lich King

Lich King z World of Warcraft

Lich King jest tytułową postacią z drugiego (World of Warcraft: Wrath of the Lich) dodatku do gry World of Warcraft. Premiera odbyła się 13 listopada 2008. W tym dodatku dodany został nowy kontynent – lodowy Northrend , władany przez Lich Kinga.

Lich King jest odrodzoną, przeklętą duszą starszego szamana Ner’zhul. Postać ta to kara za nieposłuszeństwo demonowi Kil’jaedena. Duch Ner’zhula był skuty kajdanami magii, przybrany w starożytną zbroję i obdarzony w potężne Ostrze Mrozu. Aby upewnić się, że Ner’zhul jest posłuszny, Kil’jaeden zamknął zbroję i Ostrze Mrozu w bloku lodu zebranego daleko w granicach Twisting Nether.

Lich King posiadał różne umiejętności, w tym panowanie nad własną śmiercią. W obrębie swego Lodowego Tronu, Ner’zhul zebrał pewną liczbę nieumarłych, aby ci mu służyli.

Lich King zdawał się wiernie służyć swemu władcy, ale naprawdę przygotowywał przebiegły i niszczycielski plan. Stworzył on małe pęknięcie w swym więzieniu, wepchnął do niego Ostrze Mrozu i kazał swym sługom, aby przenieśli runiczne ostrze z dala od Lodowego Tronu. Ner’zhul wykorzystał miecz jako przynętę na potężnego mistrza: jedyną rzecz, która mogła go uczynić wolnym i uwolnić jego służących. Podczas gdy Ostrze Mrozu było przygotowywane, aby służyło swemu przyszłemu celowi, Lich King kontynuował wraz ze swym demonicznym panem porządek dzienny.
Od czasu przybycia do Azeroth, Lich King był twórcą podstępnej plagi nieumarłych, straszliwość tej choroby polegała na tym iż miała na celu unicestwienie ludzi i stworzenie armii wiernej Płonącemu Legionowi.

Książę Arthas zrozumiał czym jest plaga nieumarłych, a walka z nimi przeciągała niewinnych wieśniaków na swoją stronę. Szeregi nieumarłych wciąż rosły, aby ich powstrzymać książę sam zaczął zabijać niewinnych mieszkańców.
Książę następnie obiecał sobie powstrzymać Plagę za wszelką cenę. W miarę czasu zauważył, że źródło plagi jest w Northrend. Arthas postanowił odszukać zaklęte ostrze i użyć je przeciwko Pladze. Arthas przeczesywał mroźne pustkowia, aby odnaleźć przedmiot, który był kluczem do zbawienia jego ludu. Kiedy odnalazł Ostrze Mrozu nie zawahał się ani chwili i pochwycił Miecz mimo ostrzeżeń na inskrypcji, która mówiła o wiecznej potędze za wysoką cenę : „Jako ostrze rozdziera ciało tak i jego moc rani duszę”. Arthas przysiągł, że zapłaci każdą cenę, aby władać ostrzem. Od tamtej pory tracąc resztki swojego człowieczeństwa stał się wiernym sługą Lich Kinga.

Zapraszam do komentowania, odwiedzajcie również Blondynki Też Grają 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *