Legendarne stworzenia – Smoki – Level 81

Smok z World of Warcraft

Smok z World of Warcraft

W mitach, legendach, bajkach, filmach i oczywiście w grach istnieje wiele przerażających stworów,
ale jedynie smoki do tej pory wzbudzają zainteresowanie oraz pobudzają wyobraźnie milionów fanów fantasy.

Smoki są znane na całym świecie i w każdej kulturze. Są małe różnice co do szczegółów wyglądu tych stworzeń, ale zawsze łączą je pewne cechy. Zawsze występują pod postacią gada, obdarzone są ogromną inteligencją oraz kojarzy się je z dwoma żywiołami – ogniem i powietrzem.
Smoki potrafią latać dzięki olbrzymim skrzydłom lub bez (kultura chińska) oraz zioną ogniem, proces powstawania ognia w trzewiach tych gadów został nawet wytłumaczony w popularnym programie naukowym Brainiac.
Smoki prawie zawsze kojarzone są z bogactwem, co oczywiście wykorzystano w jednym z moich ulubionych filmów, czyli serii : Hobbit, w którym ogromnego smoka Smauga przyciągało złoto prawie tak samo dobrze jak Ja przyciągam do siebie komary.

Motywów ze smokami jest naprawdę masa, ale tylko jeden wybrałam do swojego rysunku. Za inspirację wzięłam grę mmorpg World of Warcraft, w którym można spotkać różne stada – inaczej rasy – smoków. Te magiczne istoty w Wowie są bardzo ściśle połączone z naturą, dlatego też tylko żywioły mogą przyczynić się do ich śmieci. Główne stada smoków nazywane są po kolorach ich maści. Istnieją Czarne smoki, Brązowe, Zielone i Czerwone. Do mojego szkicu wybrałam Smoka Czarnego, należącego do stada Deathwing, głównie dlatego, że najbardziej mi się podobają. Mogłam sugerować się jedynie wyglądem, gdyż charakterem nie ujmują zbyt czule za duszę. Są jednymi z najokrutniejszych stworzeń. Swój czas spędzają głównie na polowaniu, ale przyczyniły się również do wielu zbrodni, tortur i sprzedaży swoich członków stada. Odpowiedzialne są również za zniszczenie wielu miast co często można spotkać na grafikach. Mój rysunek przedstawia chwilę z polowań Czarnego smoka, który dopadł i rozerwał bezbronną krowę. Choć scena jest dość drastyczna można dzięki temu zwrócić uwagę na proporcję tych zwierząt i ich ogrom.

Oto szkic początkowy:

Szkic początkowy

Szkic początkowy

Efekt końcowy został wykonany ołówkami KOH-I-NOOR HB, 3B, dodatkowo trochę czarnego tuszu i kredki. Błysk na pancerzu przetarłam gumką dla dodatkowego efektu. Format A4, czas ok. 4 h.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

2 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *