Kratos z God of War – Level 57

21. God of War

Kratos jest prawdopodobnie jednym z najbardziej epickich bohaterów z historii gier. Nie tylko dlatego, że jest ucieleśnieniem brutalności i przemocy, nie dlatego, że w grach z jego udziałem nikt nawet nie pomyślał przez chwile o cenzurze nagości czy ukryciu wybebeszanych potworów czy bogów. Kratos to nasz bohater ponieważ tylko On potrafił z taką zawziętością i z olbrzymią motywacją stawać w szranki przeciw bogom od początku będąc na przegranej pozycji. Był tylko zwykłym śmiertelnikiem, a sprawił, że Greccy Bogowie zaczęli się go lękać.

Tak jak w przypadku demonów z Diablo 3 tak i w serii God of War developerzy podczas produkcji gier posiłkowali się starożytnymi pismami oraz mitami. Kratos istnieje w mitologii greckiej jako syn bogini rzeki Styks i Pallasa był bratem Nike, Bii i Zelosa, do tego już wtedy był skurczybykiem bo pomógł bogom zniewolić Prometeusza naszego stwórcę.

W serii gier God of War Kratos był jednym z najpotężniejszych Spartiatów, dowodził armią niezwykle brutalną, lecz nawet tacy wojowniczy potrafią przegrać, ich los był prawie przypieczętowany ale prośby Kratosa zostały wysłuchane i otrzymał on niewyobrażalną moc od boga wojny Aresa, dzięki niej wybił samotnie armię, która miała go zniszczyć lecz również przez to oszalał. Moc go zniewoliła do tego stopnia, że zabił nawet własną rodzinę.
Potępiony pokryty prochami swoich bliskich wypowiedział wojnę Aresowi, potem Bogom aż w końcu zabił samego Zeusa i popełnił samobójstwo. Właściwie to Kratos umierał wielokrotnie ale za każdym razem potrafił wrócić z czeluści Tartaru i odzyskać swoje przeklęte życie.
Kto grał ten wie jak bardzo rozbudowana była seria gier o Kratosie. Mieliśmy do dyspozycji dziesiątki ciekawych broni, które z kolei zapewniały nam olbrzymie możliwości na brutalne i wyjątkowo krwawe metody zabijania naszych przeciwników. Gry te pozwoliły nam również spojrzeć z przymrużeniem oka na całą Grecką mitologie : Prometeusz, który ma dość, Afrodyta przypominająca bardziej prostytutkę niż boginie, Hera pijaczka. Seria gier o Kratosie była tak dobra, że nawet niektórzy zaczęli chodzić na siłownie by chociaż trochę upodobnić się do tego niebezpiecznego spartiaty.
Sama seria gier o Kratosie była również często używana jako argument w dyskusji na temat brutalności gier, mówiono o tym, że jest to nie odpowiednia gra dla dzieci, każdy oczywiście zapomniał o tym, że te gry zawsze były skierowane do graczy powyżej 18 roku życia i to wina sprzedawców oraz nieodpowiedzialnych rodziców, że dostęp do niej miały osoby młodsze.

Napisałem dzisiaj o nim z dwóch względow. Pierwszy : Kinga stworzyła naprawde niesamowity rysunek z Kratosem w roli głownej. Drugi: God of War oficjalnie został zapowiedziany na konsole PS4

To tyle na dzisiaj, pamiętajcie jak zwykle czekamy na wasze propozycje, na pewno rozważymy każdy pomysł na nowy artykuł, a Kinga z radością narysuje wszystko związane z grami w które gramy 🙂
Marek

Aby się z nami skontaktować piszcie tutaj w komentarzu lub odwiedzajcie nasz fanpage <a

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *