Joker – postać, którą warto narysować

IMG_1157
Jeśli kiedykolwiek wyobrażaliście sobie jak może wyglądać uosobienie szaleństwa w najczystszej postaci na pewno wielokrotnie przed waszymi oczami pojawiała się twarz super złoczyńcy. Joker bo oczywiście mowa o nim po raz pierwszy pojawił się już 75 lat temu na łamach pierwszego numeru komiksu – Batman, stworzonego przez DC Comics.Joker nie jest oryginalnym tworem, został wykreowany na wzór Gwynplaine’a z powieści Człowiek Śmiech, mogę więc śmiało założyć, że jest jedną z najdłużej kreowanych postaci w historii. Dlaczego więc praktycznie w każdej serii komiksów czy filmach Hollywódzkich  wygląda zawsze inaczej ? Głównym powodem jest pewnie problem w odbiorze jego osoby. Joker w końcu jest doskonałym uosobieniem szaleństwa, a to każdy widzi inaczej. Jedni uważają za najbardziej charakterystyczny jego obłąkańczy śmiech inni twarz wykrzywioną w grymasie tak strasznym, że spowodował trwałe pęknięcia skóry. Jak dla mnie najbardziej przerażające jest to, że mimo iż się śmieje, mordując ludzi w przedziwny sposób jego oczy są martwe, pozbawione wyrazu skupione na celu, który tylko On widzi.

Komiksy tłumaczą jego psychozę jako efekt chemikaliów do których wpadł uciekając przed Batmanem, ale czy naprawdę tylko tyle jest wymagane aby stać się jednym z największych super złoczyńców w historii ? Przecież każdy wie, że przed przeobrażeniem się w Jokera, był w miarę normalnym człowiekiem, dlatego też uważam, że Joker jest pierwszą ofiarą swojej psychozy. Utrata żony, prawdopodobnie wywołała w nim szaleństwo, które pogłębiało się za każdym razem gdy popełniał coraz to gorsze przestępstwa.
Patrząc na Jokera nasuwa się tylko jedna myśl, resocjalizacja seryjnych morderców i psychopatów nie ma sensu gdyż ilekroć Joker został zatrzymywany i osadzany w więzieniu dawało mu to tylko więcej czasu na przygotowanie kolejnego jeszcze gorszego uczynku, który na pewno kończył się śmiercią wielu niewinnych osób.
Nie mniej winny jest Batman, który świadomie nie odebrał mu nigdy życia powodując tylko kolejną serię mordów, bo przecież każdy wie, że Joker jest ponadprzeciętnie inteligentny i zawsze będzie dążył do osiągnięcia swojego celu.

Nasza wersja Jokera przywróciła tą postać do dawnej świetności. Uznaliśmy, że aby tak naprawdę ukazać szaleństwo Jokera nasz rysunek musi nim emanować na kilometr, nie może być to gładki chłopczyk kreowany przez WB ale naprawdę dojrzały mężczyzna, bo tylko na podstarzałym psycholu mógłby wyryć się ten niesamowity uśmiech, który wzbudza niepokój i daje do zrozumienia, że jego jedynym pragnieniem jest pozbawienie życia każdego kto będzie na tyle głupi aby się do niego zbliżyć.
Joker-Blondynki-Też-Grają

Marek

Na dzisiaj to tyle jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebyśmy coś konkretnego stworzyli napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

13 replies
  • Blondynki też grają
   Blondynki też grają says:

   Jeśli chodzi o Lola to już mamy parę skinów zrobionych, niektóre to tylko szkice, które zrealizujemy w przyszłości ale coś tam jest. CSa raczej nie ruszymy, nie ma tam nic co by nas interesowało z tego typu gier może tylko zapuścimy się do WOTa bo w końcu można tam jeździć kozackim czołgiem xD

   Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *