Jak rysować realistycznie?

Jak rysować realistycznie? Jest to pytanie, które zadaje sobie każdy początkujący, nie jest to prosta sztuka, dlatego postanowiliśmy, że w najbliższym czasie postaramy się przekazać Wam na ten temat jak najwięcej informacji, abyście Wy również mogli czerpać taką radość z rysowania i tworzenia własnych oryginalnych rysunków ;D

Aby pokazać Wam jak rysować realistycznie zaczęliśmy na naszym kanale serię poradników, na pierwszy ogień poszło oko ( mam nadzieję, że ćwiczycie intensywnie!), to nie jest jedyna zmiana. Wrzucamy też dwa filmy tygodniowo, jednym z nich jest sam wydłużony speed drawing ( taki jest zamiar, ale póki co jeszcze różnie to wychodzi xD) , a w naszych oryginalnych odcinkach Kinga skupia się na bardziej technicznej stronie powstawania rysunków z gier, które właściwie są mini poradnikami dla zaawansowanych jak rysować hiperrealistycznie postacie z gier!

Ale do rzeczy. Temat dzisiejszego wpisu jest taki ani inny więc chciałbym Wam wytłumaczyć dlaczego.  Banda idiotów z różnych blogów artystycznych w takim momencie wrzuciłaby wątpliwej jakości pracę ołówkiem i zaczęła Wam tłumaczyć jak to fajnie narysować postać ze zdjęcia na kartce. Wy oczywiście tego nie zrobicie – bo nie znacie podstaw.

Zapamiętajcie raz na zawsze! Nie da się rysować realistycznie od razu, to wymaga małych kroczków. Dlatego zaczęliśmy serię naszych poradników od oka, gdy nauczycie się jak narysować oko – poprawnie wtedy przejdziemy do kolejnego poradnika czyli jak narysować nos, potem jak narysować usta, następnie jak narysować uszy I DOPIERO jak narysować realistyczną twarz! Nie da się tego przeskoczyć, musicie przejść każdy etap nauki w innym wypadku będziecie zawsze popełniać podstawowe błędy!

Mimo wszystko jeśli czujecie się na siłach zamieszczam dla Was materiały z naszych ostatnich rysunków – sam speed drawing – na podstawie tych filmów jeśli macie chociaż średnie umiejętności powinniście bez problemu potrafić powtórzyć to co się dzieje na ekranie – jeśli nie potraficie – oznacza to tylko jedno – nie umiecie jeszcze rysować więc ćwiczcie rysowanie oczu i uczcie się w tempie ustalonym przez nas – czas pomiędzy każdym poradnikiem poświęcajcie na ćwiczenie konkretnego tematu!

 

Na dzisiaj to tyle! Jeśli macie jakieś pytania zapraszam do komentowania

Marek

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *