Imperius z Diablo 3 – Level 53

Imperius z Diablo 3

Imperius z Diablo 3


Moja fascynacja Diablo 3 ciągle rośnie. Znudził mnie patch 2.1.1 oficjalnej wersji gry dlatego też aktualnie zajmuje się wybijaniem demonów na serwerze PTR i patchu 2.1.2. Zmiany jakie tam zaszły są kolosalne, Monk i Demon Hunter to aktualnie najciekawsze i najbardziej wymagające postacie chociaż jak wiadomo to Barbarzyńca trzyma palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o rankingi. Dzisiaj jednak nie będę opisywał moich wrażeń z tego testowego świata, tematem tego wpisu będzie Imperius władca Angiris Council oraz jeden z najpotężniejszych Archaniołów.

Imperius w przeciwieństwie do Azmodana nie występuje w żadnych religijnych tworach, chociaż możecie go kojarzyć z Harrego Pottera – był tam wykorzystywany czar o prawie identycznym nazewnictwie.
Sam Imperius jest wyjątkowo potężnym Archaniołem z którym dopiero później mógł konkurować Malthael ale jak wiadomo trochę oszukiwał bo do zwiększenia swojej mocy użył Czarnego Kamienia Dusz.
Niestety mimo olbrzymiej mocy władca Angiris Council nie jest zbyt bystrym archaniołem, podczas walki nie myśli trzeźwo, daje się zaślepić emocjom. Postępuje pochopnie przez co wielokrotnie skazał oddziały aniołów na śmierć z rąk demonów. Przed wydarzeniami z Diablo 3 Imperius był uważany za archanioła równie potężnego co Diablo.
Wojna była jedynym miejscem gdzie Imperius czuł się swobodnie. Na pewno nie był pacyfistą bo tylko podczas walki mógł uzyskać chwałę i dowieść swojej mocy, a to dlatego Archanioła było najważniejsze. Dlatego gdy renegaci z świata demonów i niebios ukradli kamień świata, stworzyli Sancturaium i wydali na świat swoich potomków Nephalemów jego światopogląd się załamał. Imperius uznał, że należy wybić wszystkich potomków Nephalemów – ludzi oraz zniszczyć świat, który powstał poprzez świętokradztwo. Reszta archaniołów nie podzieliła jego opinii, najbardziej oponował Tyrael.
Nowy świat pomiędzy niebem, a piekłem stworzył dysproporcje w odwiecznym konflikcie, stagnacja na polu walki doprowadzała Imperiusa do szału, dlatego też po zdradzie Malthaela stał się tyranem nie wiele lepszym niż demony z piekła, na każdym kroku starał się ukarać Tyraela za jego postępowanie niestety jak pewnie pamiętacie z oficjalnego trailera trochę się przeliczył i przegrał, krótki lecz zacięty pojedynek z obrońcą ludzkości.

To tyle na dzisiaj, pamiętajcie jak zwykle czekamy na wasze propozycje, na pewno rozważymy każdy pomysł na nowy artykuł, a Kinga z radością narysuje wszystko związane z grami w które gramy 🙂
Marek

Aby się z nami skontaktować piszcie tutaj w komentarzu lub odwiedzajcie nasz fanpage Blondynki Też Grają 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *