Illidan Stormrage z World of Warcraft – Level 63

Illidan Stormrage z World of Warcraft

Illidan Stormrage z World of Warcraft

Aktualnie nie jestem fanem World of Warcraft, męczy mnie rozgrywka typu stój w miejscu i spamój macra na klawiaturze, niby to samo robi się w innych mmorpg ale tam przynajmniej mam większą kontrole nad postacią oraz nad sposobem w jaki zginie. Mimo wszystko w dniu premiery nowego dodatku Warlords of Draenor Blizzard przypomniał mi o tym mmorpg, a Ja przypomniałem sobie o najciekawszej postaci z tego kultowego mmo. Mowa o Illidan Stormrage, zdrajcy władcy Outland.

Nigdy nie zapomnę pierwszego rajdu na fortece Illidan Stormrage w dodatku The Burning Crusade, szybka przeprawa przez lochy zakończyła się jeszcze szybszym wipe z rąk tego niesamowitego Bossa. Oczywiście parę obejrzanych gameplayów, kradzież strategii większych gildii pomogła mojemu raidowi go w końcu pokonać. Inni cieszyli się niesamowitymi itemami, a Ja zafascynowałem się historią Illidan Stormrage jedynej hybrydy pomiędzy demonami, a Mrocznymi Elfami.

Jak to bywa prawie w każdej biografii złych bohaterów Illidan Stormrage był kiedyś dobrym mrocznym elfem, nocnym łowcą, charakteryzowała go jednie nienaturalna żądza posiadania coraz większej mocy. Szybko prześcignął swoich pobratymców, by następnie całkowicie ich zdeklasować przez wchłonięcie mrocznej mocy Czaszki Gul’dana. Na swojej drodze do władzy dopuszczał się każdego możliwego przestępstwa, a najczęściej zdrady, stąd też jego przydomek. Chociaż sam uważa, że to on został zdradzony przez swój lud, przecież powinni oni czcić go jako Boga, taki mały syndrom Napoleona. Za to został uwięziony na 10 tysięcy lat.

Po tak długim okresie zniewolenia Illidan Stormrage został użyty jako broń przeciw Płonącemu Legionowi uwolniła go jego ukochana Tyrande w zamian za pomoc, nie zastanawiał się zbyt długo ale późniejsze wydarzenia zmieniły go na dobre, a jego lud kompletnie go porzucił. Przez to w końcu na koniec wędrówki trafił do Czarnej Świątyni, która później stała się jego grobowcem.

World of Warcraft posiada jedną z najbardziej ciekawych i rozbudowanych historii, same uniwersum Warcrafta jest tak szerokie, że potrafi zapewnić miesiące dobrej lektury dlatego bardzo polecam zagłębienie się w niej, szczególnie teraz gdy wieczory są tak długie i zimne.

To tyle na dzisiaj, pamiętajcie jak zwykle czekamy na wasze propozycje, na pewno rozważymy każdy pomysł na nowy artykuł, a Kinga z radością narysuje wszystko związane z grami w które gramy 🙂

Marek

Aby się z nami skontaktować piszcie tutaj w komentarzu lub odwiedzajcie nasz fanpage

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *