Guild Wars 2 Orr i Undead – Level 42

Guild Wars 2 Orr Undead

Guild Wars 2 Orr Undead

Dawno nie pisałem o Guild Wars 2, będę musiał to naprawić, przy okazji możecie zobaczyć kolejny genialny rysunek Kingi na którym są przedstawione wyjątkowo mroczne kreatury, umarli lub jak ktoś woli Undead z Orr. Miejsca niegdyś pięknego i błogosławionego przez Tryjskich bogów teraz zaś czuć od niego jedynie woń zgnilizny i śmierci.

Orr była krainą początkowo zamieszkaną przez Wielkich Gigantów rasę potężniejszą od Tyryjskich bogów po ich zniknięciu oraz po pierwszym przebudzeniu Starych Smoków z The Mists przybyli pierwsi ludzcy bogowie. Na wodach Artezyjskich zbudowali pierwsze miasto Arah.

Po wielu mileniach, do brzegu Orr dobili pierwsi ludzie pod wodzą Króla Doric’a, szybko osiedlili dzikie północne tereny tego kontynentu rozszerzając swoją władzę oraz tworząc pierwszy system rządzenia w historii Tyrii. Ale jak wiadomo nic co piękne nie trwa wiecznie. Wojna domowa zniszczyła królestwo Króla Doric’a, zostało one podzielone na 3 części, a z nich do czasów aktualnie ukazanych w Guild Wars 2 pozostała tylko Kryta

Po wojnach nastąpiło kolejne mroczne wydarzenie, ludzcy Bogowie opuścili Tyrie wracając do The Mist, mieszkańcy Orr nie poddali się, przejęli władzę w boskim mieście Arah i w nadziei powrotu bóstw doskonalili swoje techniki magiczne.

Idylla trwała jeszcze przez 800 lat aż do momentu najazdu Charrów na Ascalon oraz inne tereny ludzi, podczas szturmu na Orr ówczesny przywódca Vizier Khilbron wykorzystał zakazaną magię, która wprawdzie zniszczyła wojska tych futrzanych stworzeń lecz niestety olbrzymim kosztem jakim było zatopienie całego kontynentu Orr.

Jedyną pozostałością po magii Viziera Khilbron’a były legiony nie umarłych, które nawiedzały granice zatopionego kontynentu niszcząc każde żywe stworzenie na swej drodze, trupy w szczególności upodobały sobie teren Sea of Sorrows. Sam przywódca zamienił się w potężnego Licha, który jednak posiadał znikomą moc do tej, drzemiącej w gnijącym cielsku Zhaitana. Samo wydarzenie zostało okrzyknięte w historii wielkim Kataklizmem.

Mimo wszystko zatopienie kontynentu nie było aż tak strasznym wydarzeniem jak przebudzenie Zhaitana, które nastąpiło 200 lat po wielkim Kataklizmie. Zhaitan po przebudzeniu podniósł Orr z dna oceanu przy okazji tworząc wielkie tsunami, które zniszczyło dawne Lion’s Arch, a miliony Orriańskich trupów wróciło do życia jako armia Zhaitana mająca na celu zniszczenie całej Tyrii i jej mieszkańców.

Sami nieumarli pod wpływem Zhaitana jako jedyne ożywione truposze przenosiły w swoich gnijących ciałach magię smoka, która bez różnicy na odległość od Orr reanimowała każde martwe stworzenie. Ale mimo nieograniczonego wojska udało się NAM pokonać Zhaitana w trakcie niezbyt wymagającej kampanii w Guild Wars 2

Marek

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żeby Kinga narysowała coś konkretnego napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *