Guild Wars 2 mój ulubiony Mmorpg – Level 6

Charr, Human, Sylvari, Asura, Norn

Charr, Human, Sylvari, Asura, Norn


Guild Wars 2 produkcji Arena Net jest moim ulubionym mmorpgiem. Grafika może nie jest tak bajeczna jak w Blade&Soul, ale nie można zarzucić jej braku klimatu i oryginalności.
Jak w większości gier fantasy tak i w Guild wars 2 można zobaczyć fantastyczne średniowieczne zamki, księżniczki, a w szczególności smoki.
Znalazło się nawet trochę Steampunku w wykonaniu Charrów, a patrząc na mapę początkową Asur nawet trochę Sci-fi . Czasami brakuje mi straszniejszych i bardziej rozmaitych potworów, nie zachwyca mnie walka np. z … dzikiem.
Na szczęście gra nadrabia wygodnym i zręcznościowym trybem walki.Guild Wars 2 naprawdę wymaga myślenia i ciągłego ruchu, by nie zginąć. Zajęć jest masa.

Pierwszy cel jaki trzeba sobie postawić to odkrycie mapy – w tym jumping puzzle z różnym poziomem trudności. Kolejną rzeczą do zrobienia to crafting, levelowanie postaci, achievementy, realizacja co 2 tygodniowego patcha, zapełnienie szafy, zdobycie wszystkich mini, PvP, PvE, WvW,dungeony i wiele, wiele innych rzeczy.
Ostatni cel – zostać najlepszym graczem. Raczej nigdy nie zostanę topowym graczem ponieważ gram bardziej jako casual.
Do tej pory wypróbowałam wszystkie klasy w Guild Wars 2, lecz tylko dwie mam na 80 lvl.
Moja ulubiona postać to Ranger. Jest naprawdę genialny dla osób średnio grających, za to jeśli ktoś dobrze gra może z nim robić cuda. Jego duża zaleta to fakt, że nigdy nie jest sam, gdyż zawsze ma swojego pomocnika w postaci zwierzaka ( pet też ma skile).
Druga moja 80-tka to Elementalistka, ale nie za bardzo mi pod pasowała ( w żadnej grze nie lubię postaci z czarami w postaci żywiołów).
Inne klasy to Necromancer, Mesmer, Guardian, Warrior, Engineer i Thief. Najciekawsze jest to, że każda z tych postaci jest samodzielna i każda może skupić się na zadawaniu damage’u, jedna lepiej druga gorzej.
Każda klasa może tak samo szybko levelować i zabijać mobki. Jedynie co można odczuć to wytrzymałość na obrażenia przeciwnika. Ja gram klasą z medium armorem więc nie narzekam.
Ciekawe również jest rozwiązanie dotyczące ras. W Guild Wars 2 jest ich pięć: Sylvari, Human, Norn, Asura i Charr. Każda z nich ma inną historię, a każda historia to punkty w achievementach.
To zmusza do zrobienia wszystkich ras, jeśli chce się mieć wszystkie punkty. Postaci są na tyle różne, że nie można odczuć rutyny, a same historie są na tyle ciekawe, że powstały nawet książki na podstawie lore Guild Wars 2(polecam jako lekka lektura na zbliżające się zimowe wieczory).
Wada w Gw2 to armory, które wychodzą raz na miesiąc i nie zawsze dobrze się prezentują. Kobiety często zapięte pod samą szyję, a mężczyźni wyglądają jakby chodzili w sukniach. No cóż, wszystkiego mieć nie można.

Jak zawsze zapraszam do komentowania jak i odwiedzin mojego fanpage’u

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *