Guild Wars 2 – Fleshreaver – Level 49

Guild Wars 2 Fleshreaver

Guild Wars 2 Fleshreaver


Opisywałam wam już jak powstaje proces tworzenia prac ołówkiem. Dziś opiszę jak narysować rysunek krok po kroku używając tuszu. Powyższą pracę stworzyłam wzorując się na potworach z Guild Wars 2 – Fleshreaver.

Początki są te same, delikatne kółeczka ołówkiem do określenia proporcji i rozmieszczenia, potem obrys szczegółów. Fachowo powinno się od razu rysować piórkiem bez wspomagania się ołówkiem, lecz ja nie mam czasu na popełnianie błędów. Trzeba zwrócić uwagę, że ołówek zawsze można zetrzeć, ale tusz to droga bez powrotu.

Różnica między tuszem, a ołówkiem jest ogromna! Ołówek może być jasny i ciemny co pozwala nam na uzyskanie różnych skal szarości potrzebnych do cieniowania. Tusz ma to do siebie, że jakiej kreski się nie postawi jest zawsze tak samo czarna i wyrazista. Nie zawsze jednak tego chcemy. Są na to dwa sposoby. Tak jak można zauważyć na mim rysunku w tle – łączenie pióra z ołówkiem lub stawianie kresek o różnej gęstości. Im gęściej tym ciemniej, im rzadziej tym jaśniej. I tak właśnie stworzyłam potwory Fleshreaver.

Już wcześniej rysowałam tą metodą monstra z Guild Wars 2. Tusz nie nadaje się przecież do wszystkiego. Nie polecam do portretów, ale to moja opinia, bo wiem że istnieją różni artyści którzy znajdą własną metodę na rysowanie swoich dzieł. Ja osobiście tuszu najczęściej stosuje do mrocznych klimatów, potworów o przerażających, nieludzkich kształtach. Kiedy mam jednak do czynienia z ludzką postacią, czy krajobrazem wolę ołówek. Tusz jest niesamowicie kontrastowy i to daje dodatkowy efekt dla przerażających, ale jakże interesujących Fleshreaver.

Sam pomysł na te monstra był dosyć ciekawy. Początkowo są one słabe, rodzą się jako sam szkielet, który musi być chroniony przez swojego rodzica. Ich życie krąży wokół zbierania ciał – dokładnie mięśni, aby stworzyć dla samych siebie ochronną powłokę. Są zszywane przez starszych fleshreaver z najlepszych tkanek i kości. Kiedy już są gotowe kontynuują dzieło swoich rodziców. Ich celem jest znalezienie coraz to lepszych muskulatur.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *