Guild Wars 2 Asury – Level 41

34. Zojja z Golemem
Guild Wars 2 jest mmorpgiem, który stara się łamać standardy rasowe. Nie ma w nim Elfów, Trolli, Ogrów, Gnomów itp. za to posiada Charry, Sylvari, Norny oraz Asury o których będzie dzisiaj mowa.

Sama nazwa Asury wywodzi się z Hinduizmu, określa potężne i złe istoty, co kompletnie nie pasuje do tych mniejszych od Krasnoludów stworzeń.

Ale czym one są w Guild Wars 2 ? Jest to rasa wywodząca się jeszcze z dodatku Eye of the North Guild Wars, początkowo zamieszkiwały podziemia Tyrii ale w momencie przebudzenia się Primodusa i ataku na podziemne siedziby Asur przez Destroyer’ów musiały one wyjść na powierzchnie. Mimo iż dołączyły do pozostałych ras znanych z Guild Wars 2 to nie darzą ich szacunkiem stwierdzając, że są lepsze od innych przez bycie gatunkiem o wiele inteligentniejszym.

Mimo okropnego usposobienia Asury są niezastąpione w walce ze Smokami nawiedzającymi Tyrie, są twórcami Waypointów, Asura Gate’ów oraz wielu nowoczesnych broni . Wystarczy spojrzeć na Taimi najsłodszą i najinteligentniejszą przedstawicielkę swojej rasy, która swoimi komentarzami bardzo umila nam świetne Living Story sezonu 2.

Jak wiadomo Asury w Guild Wars 2 nie różnią się zbytnio wyglądem, a tym bardziej strojami. Jedyne co można zauważyć to to,że Asurańskie kobiety posiadają zaokrąglone uszy, zaś mężczyźni spiczaste. Oprócz tego mężczyźni cierpią na kompleks wyższości i bardzo często mają problemy natury psychicznej, co można zaobserwować chociażby u bossów Inquestu.

Mało jest informacji na temat rozmnażania się Asur, oprócz tego, że trwa tyle co u ludzi, a nowo narodzone dzieci mogą mówić tego samego dnia, dodatkowo te małe stworzenia statystycznie żyją dłużej od ludzi o około 8 lat oczywiście jeśli nie przytrafi się im żaden wypadek podczas badań.
Same badania to cel życia każdej Asury, poświęcają wszystko dla nauki. Zaczynają bardzo młodo, początkowo uczą się tylko w grupach by następnie po zdaniu egzaminów przyłączyć się do jednego z 3 instytutów : College of Statics, College of Dynamics i College of Synergetics każdy zajmuje się inną dziedziną nauki. Po ukończeniu jednego z instytutu mogą dalej pogłębiać swoją wiedzę wybierając inny lub rozpoczynając badania w grupie skupiających się w okół konkretnego problemu, każda taka grupa posiada głównego dyrektora. I to jest właśnie cel życia Asur nauka, a później przekazywanie wiedzy swoim uczniom.
Asury po zostają w związkach monogamicznych, a pary powstają zazwyczaj pomiędzy Asurami o tych samych naukowych zainteresowaniach.

Jeśli chodzi o sposób rządzenia tego gatunku, to one nie posiadają rządu, ich władza jest zdecentralizowana skupiająca się w okół dyrektorów grup badawczych, nad działaniem miasta Rata Sum czuwa Arcane Council, bycie w jego składzie jest dla Asur niegodziwym zadaniem gdyż nie mogą wtedy skupiać się na badaniach swojego życia.

To tyle na dzisiaj mam nadzieje, że chociaż trochę przybliżyłem wam historię tej ciekawej rasy z Guild Wars 2

Marek

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żeby Kinga narysowała coś konkretnego napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *