Grommash Hellscream – Orki ze świata fantasy – Level 93

Grommash Hellscream orki Blondynki Tez Graja

Grommash Hellscream


O rasach występujących w świecie fantasy jeszcze nie pisałem. Oczywiście nie będę w stanie nigdy opisać ich wszystkich, chociażby dlatego, że praktycznie co miesiąc wychodzi nowa książka, komiks czy gra w której autorzy starają się zaistnieć na swój sposób, tworząc najróżniejsze rodzaje humanoidalnych postaci. Niestety ciężko uczknąć coś ze sławy Tolkiena, to On stworzył rasę, która jest prawdopodobnie najciekawsza oraz rozpoznawalna prawie tak samo jak Elfowie – Orki.

Tolkien tworząc Orki początkowo nazwał je goblinami, większe wersje tych bestii hobgoblinami, ale z biegiem czasu jego nazewnictwo i bestiariusz przechodziły różne metamorfozy. W końcowej wersji Orki były rasą, która bezpośrednio wywodziła się od ich przodków, a każdy fan fantasy wie, że byli to Elfowie, koszmarnie okaleczani i torturowani przez przepotężnego Ainura – Melkora później zwanego Morgothem.

Tolkien zapoczątkował niesamowity ruch w świecie fantasy, dzięki niemu powstał klasyczny podział rasowy na Ludzi, Elfy, Orki oraz Krasnoludy. Praktycznie każdy szanujący się twórca opiera się właśnie na tym, wprowadzając drobne poprawki aby dopasować je do świata, który kreuje.

Jeśli pamiętacie Hollywoodzką wersję Hobbita na pewno pamiętacie Azoga – orka albinosa. Była to wyjątkowo popularna postać, a jego design wg. mnie należy do jednych z najlepszych, ale to Blizzard, twórca World of Warcraft stworzył orki, które zna prawie każdy, szczególnie potężnego Grommasha Hellscreama.

I właśnie tego orka postanowiliśmy uwiecznić w postaci rysunku. Kinga wyjątkowo dużo czasu poświęciła na cieniowanie tej pracy, wszystko jest wykonane ołówkami Koh-i-noora zakres twardości z jakich korzystała to 7b-h

Mimo iż Grommash zginął po zabiciu plugawej bestii, którą był Mannoroth w grze strategicznej Warcraft 3: Reign of Chaos, po raz kolejny pojawia się w najnowszym dodatku do World of Warcraft – Warlords of Draenor i tam właśnie orki zostały przedstawione jako naprawdę cholernie potężne istoty, bo kto może się mierzyć z 3 metrową bestią machającą pół tonowym orężem bez praktycznie żadnego wysiłku.

Ciężko jest przebić twór Blizzarda popularnością jak i naprawdę świetnym wykonaniem, ale mimo wszystko konkurencja jest mocna, szczególnie ta z uniwersum Warhammera 40 000. Oprócz tego, że orki z tego świata są wojowniczymi bestiami, których ulubionymi zajęciami są mordy i walka. To dodatkowo zabijanie ich nie jest do końca mądrym posunięciem gdyż po śmierci orka w ich ciałach tworzy się grzybnia, która wytwarza zarodniki z których rozwijają się nowi orkowie. Pozwala to tej rasie na nie przerwaną wojaczkę, bez potrzeby ochrony swojej rodziny, śmierć w walce jest dla nich jeszcze większym przywilejem niż dla terrorystów z Alkaidy.

Jeśli chodzi o wygląd tej rasy, to ciężko ujednolicić ich wygląd. Opierając się tylko na popularnych grach czy książkach to Orki mogą wyglądać przeróżnie. Od prawie ludzko wyglądających postaci posiadających jedynie inny odcień skóry do olbrzymów z przerośniętymi szczękami, zieloną skórą i niekiedy naroślami na czaszce, nie mówiąc już o muskulaturze, o której ludzcy kulturyści mogliby tylko pomarzyć.

Marek

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebyśmy coś konkretnego stworzyli napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

8 replies
  • Blondynki też grają
   Blondynki też grają says:

   Wszyskie sprawy i tak załatwiamy przez fanpage. Ja się zajmuje naszymi social media by Kinga mogła w spokoju rysować i pisać wpisy do naszego bloga. Więc jak masz konkretną sprawę / pytanie napisz tutaj lub w wiadomości prywatnej u góry.
   Marek

   Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *