Gdynia Game Festival 2015 – Relacja

Blondynki Też Grają Gdynia Game FestivalBlondynki Też Grają Gdynia Game Festival

Gdynia Game Festival to pierwsza tego typu impreza w woj. Pomorskim. Oczywiście w odróżnieniu od innych targów tego typu, nastawiona była praktycznie w całości na Esport promując hasło #Esport moim życiem. Była to też kolejna impreza na której postanowiliśmy wystawić stoisko promujące naszą działalność – Blondynki Też Grają czyli game arty tworzone w nietypowy sposób bo tradycyjnie.

Pierwsze edycje imprez gamingowych zazwyczaj są być albo nie być dla organizatorów jak również i samego wydarzenia. Mając naprawdę świetne wspomnienia z Warsaw Games Week 2015 postanowiliśmy wesprzeć organizatorów Gdynia Game Festival w każdy możliwy sposób. Tym bardziej, że po raz pierwszy w Polsce odbył się event gamingowy na taką skalę kompletnie darmowy. My z Kingą naprawdę lubimy wspierać takie inicjatywy, szczególnie gdy są przeprowadzane przez rodaków.

Blondynki Też Grają Gdynia Game Festival

Tym razem przed samą imprezą byliśmy kompletnie przygotowani, nawet się wyspaliśmy. Ale tradycyjnie już bez różnicy gdzie się wystawiamy podróż to wielogodzinna katorga. Szczególnie, że przybyliśmy do Gdyni już o 5 rano i tylko dzięki naprawdę świetnej właścicielce mieszkania, które wynajmowaliśmy udało się nam trochę odpocząć przed Gdynia Game Festival.

Sama lokalizacja imprezy była dla nas ogromnym zaskoczeniem, przyzwyczajeni jesteśmy do przestronnych hal targowych, dlatego arena sportowa mimo iż pasuje do samej idei Esportu była dosyć dziwnym miejscem na tego typu event. Mimo wszystko nie było ciasno, stoiska były dosłownie olbrzymie 16m2 robi wrażenie tym bardziej gdy spokojnie potrafiliśmy się wystawić na przestrzeni 4 krotnie mniejszej.

Blondynki Też Grają Gdynia Game FestivalBlondynki Też Grają Gdynia Game FestivalBlondynki Też Grają Gdynia Game FestivalBlondynki Też Grają Gdynia Game Festival

Wchodząc na teren Gdynia Game Festival nie byliśmy strasznie zaskoczeni przygotowaniem hali, tradycyjnie brakowało stołów i innych potrzebnych gadżetów ale nie inaczej było też na ostatnim Pyrkonie więc już raczej się do tego stanu rzeczy przyzwyczailiśmy. Tutaj muszę jedynie zwrócić uwagę na słabe wykorzystanie wolontariuszy, jedynie Renifer potrafił ogarnąć wszystko to co się dzieje na GGF, reszta praktycznie przez 3 dni kręciła się bez celu.

O samej imprezie rozpisywać się nie będę, osobiście nie spodziewałem się, że pula nagród w zawodach CS:Go i League of Legends będzie tak wysoka. Ale gdy już mówimy o świetnych nagrodach trzeba na pewno zwrócić uwagę na konkurs cosplay w którym nagrody ufundowało studio Black Beards twórcy gry, na którą czekają wszyscy fani klasycznej serii Commandos. Oprócz tego mega ciekawym pomysłem wykazało się studio odpowiedzialne za grę DABA główną nagrodą w ich konkursie było 5000 groszy. I właśnie humoru i luźnego podejścia nie brakowało nikomu na Gdynia Game Festival.

Mamy nadzieje, że już tradycyjnie to nasze stoisko będzie tym najbardziej zapamiętanym, zawsze staramy się utrzymywać jak najlepszy kontakt z odwiedzającymi, czasami nawet gadamy zbyt dużo, ale do tej pory jeszcze nie widziałem, żadnej nie uśmiechniętej twarzy odchodzącej od naszego stoiska.

Jeśli chodzi o samą imprezę uważam, że Gdynia Game Festival ma olbrzymi potencjał, który da się wykorzystać o ile organizatorzy nie będą starali się robić wszystko sami, następnym razem mam nadzieje, że nie będą się krępować aby zapytać o rady czy pomoc w organizacji imprezy, tym bardziej, że właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Imprezy gamingowe może teoretycznie służą do przedstawienia swojego produktu ale tak naprawdę głównym ich celem jest integracja, bo wszyscy odwiedzający oprócz internetowych hejterów potrafili z uśmiechem na twarzy dobrze się bawić podczas Gdynia Game Festival nawet wtedy gdy wynikło parę nie możliwych do przewidzenia sytuacji.

Na dzisiaj to tyle jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebyśmy coś konkretnego stworzyli napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

Marek

8 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *