GameOn 2016 – Relacja

 

GameON 2016 Blondynki Też Grają

Każdy wie, że ,,pierwszy raz” jest zazwyczaj stresujący, brakuje nam pełnej kontroli, informacji i pewności, że wszystko potoczy się po naszej myśli. Nie inaczej mieliśmy wystawiając się po raz pierwszy na GameOn 2016 w Kielcach.  Na szczęście wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w momencie gdy tylko wkroczyliśmy na halę w której znajdowało się nasze stoisko Blondynki Też Grają.

W Polsce w ciągu roku odbywa się dziesiątki przeróżnych imprez, od konwentów fantasy, mangi i anime, kultury japońskiej, larpów wszelkiego rodzaju kończąc na eventach gamingowych. Byliśmy wystawcami na wielu z nich. Zazwyczaj to czym nas witano bardziej przypominało bazar niż profesjonalnie zorganizowaną imprezę mającą umilić czas dla odwiedzających.

GameON 2016 Blondynki Też Grają GameON 2016 Blondynki Też Grają GameON 2016 Blondynki Też Grają

GameON 2016 Blondynki Też Grają

GameON 2016 Blondynki Też Grają GameON 2016 Blondynki Też Grają

 

 

 

 

 

 

Dlatego też Targi Kielce miło nas zaskoczyły. Głównymi plusami nakłaniającymi do uczestnictwa podczas GameOn 2016 zdecydowanie była lokalizacja obiektu oraz jego odpowiednie przygotowanie. Targi Kielce bez problemu może organizować 2 duże imprezy jednocześnie. Dub It był naprawdę miłym dodatkiem ale słabo klimatyzowana hala z samochodami i smród palonej gumy nie przekonywał do zbyt długiego uczestnictwa.

 

GameOn 2016 odbywał się na dwóch halach, na każdej z nich zorganizowano przeróżne turnieje. Drobnym błędem organizacyjnym było umieszczenie 2 najważniejszych aren turniejowych w jednej hali, przez co komentatorzy turnieju CS:GO zagłuszali turniej League of LegendsGameON 2016 Blondynki Też Grają

Osobiście nie miałem zbyt wielu okazji do skorzystania z atrakcji GameOn 2016. Wielu z Was dosłownie oblegało nasze stoisko – Blondynki Też Grają dlatego nie wybaczyłbym sobie gdybym je opuścił na dłuższą chwilę i stracił okazję porozmawiania z Wami! Dzięki Waszej pozytywnej energii przekonaliście mnie w pełni, że Kielce to bardzo ważne miasto w Polsce i z pewnością na stałe dodamy je do listy miejsc, które będzie stale odwiedzać. Dla Was naprawdę warto to robić!

Mimo wszystko kontem oka zerkałem na stanowisko Xbox’a które tym razem przyciągało odwiedzających grami ruchowymi oraz nową Forzą, mogę śmiało stwierdzić, że marketingowcy Microsoftu potrafią dopasować się tematycznie do sytuacji 😀GameON 2016 Blondynki Też Grają Oczywiście nie tylko oni postawili na symulatory jazdy. NTT również wystawiło jeden symulator przy okazji dając możliwość przetestowania niesamowitej kierownicy oraz komputera prawdziwie stacjonarnego składającego się z jednego elementu – monitora, oczywiście wszelkie bebechy zostały umieszczone w tym szerokokątnym  potworze.GameON 2016 Blondynki Też GrająIMG_5619

 

 

 

 

 

 

Ostatnim symulatorem jaki został udostępniony dla uczestników był ten przywieziony przez Buddaplay, został umieszczony bezpośrednio w samochodzie, stworzyło to naprawdę komfortowe i klimatyczne warunki do gry.GameON 2016 Blondynki Też Grają

Jak zapewne już wiecie jestem łowcą chamstwa i oszustów dlatego niestety również na GameOnie odkryłem takich osobników. Janusze biznesu sprzedawali losy, tak jak wielu innych wystawców z tym, że tradycyjnie jedna z nagród była poniżej wartości kuponu. Płacąc 5zł wygrana powinna być adekwatna do kwoty jaką się wydało. W ich wypadku w losach umieścili Coca Colę 0.2l… Oszustwa nie pochwalam!

Podczas GameOn 2016 brakowało mi cosplayerów. Tylko garstka z nich mogła się pochwalić solidnie wykonanym i ładnie wyglądającym strojem. Reszta wyglądała słabo, a niektóre osobniki dosłownie wywołały we mnie uczucie lekkiego obrzydzenia. Dlatego mała rada na przyszłość – dla każdego kto o tym jeszcze nie pomyślał – jeśli nie mieścicie się w strój, który najprawdopodobniej zrobiła dla Was Mama – nie zakładajcie go.

Atrakcji było oczywiście o wiele wiele więcej, bardzo spodobała mi się inicjatywa wypożyczalni gier planszowych,  szczególnie przez fakt, pokazania ukończonej areny wraz z jednostkami do gry planszowej Warhammer. Pojawiła się również strefa retro, specjaliści od ASG i Paintballa, arena do walki na miecze i wiele wiele innych.

Mam nadzieje, że chociaż trochę przybliżyłem Wam GameOn 2016 nie opiszę wszystkiego bo ciężko mówić o czymś czego nie widziałem ale jestem pewien, że jest to jedna z ciekawszych i solidnie przygotowanych imprez w Polsce. Drobne błędy z pewnością zostaną na pewno naprawione w następnej edycji dlatego mam nadzieje, że zobaczę Was tam za rok!

Marek

 

 

 

 

 

3 replies
  1. Weldon Littell
    Weldon Littell says:

    Zamieszkujacy Kielce i okolice byc moze slyszeli w zeszlym roku o imprezie GameON, jesli tak pewnie ucieszycie sie na wiesc, ze w dniach 25-26 czerwca odbedzie sie jej druga edycja – natomiast jesli w zeszlym roku nie mieliscie okazji w niej uczestniczyc, namawiamy Was tym razem.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *