Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć – Recenzja

Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć jest to film do którego cały scenariusz napisała J.K. Rowling,
akcja tej niesamowitej opowieści dzieje się 70 lat przed wydarzeniami znanymi z Harrego Pottera

Głównym bohaterem filmu jest Newt Scamander niedoszły absolwent Hogwartu, wyrzucony za spowodowanie wypadku przez jego zbyt duże zaangażowanie w kontakt z magicznymi stworzeniami.

Newta poznajemy w 1925r. w momencie gdy pojawia się w Nowym Yorku! Film na samym początku bardzo wolno się rozkręca,
Newt przez kilkadziesiąt minut wypowiada dosłownie tylko parę zdań!

Stopniowe budowanie napięcia pozwoliło nam na dokładne zapoznanie się z sytuacją w Nowym Yorku, nie jest kolorowo, film na początku wydawał się bardzo płytki, ot kolejny czarodziej, który znowu robi bałagan – tym razem w Ameryce.
Mimo pierwszego, dość nieprzychylnego wrażenia bardzo szybko zostaliśmy wciągnięci w napiętą sytuację polityczną,
poznaliśmy jeszcze więcej przerażających sekretów czarodziejów, a nawet byliśmy bliscy poznania najlepszego przepisu na pączki z lukrem! Twórcy idealnie połączyli masę humoru, magii i olbrzymiego mroku w całość. Co dało niesamowity efekt.

Jeśli myślicie, że to Harry Potter był magiczny, koniecznie musicie obejrzeć Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć. Nowe technologie pozwoliły na stworzenie świetnie odwzorowanego Nowego Yorku z lat 20 XXw. Każdy czar, destrukcja, czy co najważniejsze Magiczne zwierzęta wygląda tak oszałamiająco, że dosłownie przez chwilę zapominaliśmy, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy mugolami!

Wiemy, że dla wielu z Was powrót do Harrego Pottera może być ciężki, niestety pierwsze części były dość dziecinne, inaczej jest z Fantastycznymi Zwierzętami i jak je znaleźć, film zdecydowanie został dopasowany pod naprawdę szeroką gamę odbiorców.
Cięte dialogi, nieprzewidywalne brutalne sytuacje i inne tego typu smaczki pozwoliły nam dorosłym kompletnie wczuć się w ten film, ale z drugiej strony Jacob Kowalski i inni bohaterowie jak i naprawdę przesłodkie magiczne stworzenia sprawiły,
że również młodsi będą mogli z uśmiechem na ustach oglądać tą niesamowitą magiczna historię.

Rzadko się zdarza, że hollywoodzka produkcja ma w sobie tyle wdzięku. Efekty magiczne, które towarzyszą często olbrzymiej destrukcji nie są przesadzone, to nie jest kolejny film w którym będziecie oglądać tysiące wybuchów bo tak reżyser chciał,
każda scena jest prawdziwą sztuką! Twórcy nie żałowali pieniędzy na naprawdę solidne projekty zwierząt, po za tym każde z nich zostało dosłownie ożywione, mają swój własny nietuzinkowy i naprawdę ciekawy charakter, same w sobie potrafią pokazać i powiedzieć więcej swoimi czynami, niż Newt wypowiadając ledwo kilkadziesiąt zdań w ciągu całego filmu.

Oczywiście to w żaden sposób nie przeszkadza, Newt został ukazany jako Czarodziej o olbrzymim sercu kochający ponad własne życie przepięknę magiczne stworzenia. Na początku wydawał nam się ostrym nudziarzem, ale później przekonaliśmy się do niego, Newt jest po prostu zagubionym człowiekiem pomiędzy światem magicznym i niemagicznym!
Ten film to najlepsze co się ostatnio przytrafiło w mugolskim przemyśle filmowym, pewnie nie zasłuży na przychylność recenzentów ale każdy fan czy potterhead zdecydowanie zakocha się w tej nowej serii, która tak naprawdę przyciągnie więcej fanów niż oryginalne filmy o Harrym Potterze, gdyż Fantastyczne Zwierzęta i Jak je znaleźć otrzymał wszystko to co znajdowało się w 7 różnych filmach o Harrym Potterze! Przyjaźń, Zabawa, Humor, Miłość, Walka, Nienawiść, Zło to wszystko znajdziecie, a jak będziecie bardzo się starać to może w końcu ta cholerna sowa z Hogwartu również odwiedzi i Wasz dom! Dlatego zdecydowanie warto iść do kina i po raz kolejny chociaż na chwilę zostać czarodziejem!

Oczywiście oprócz naszej mini recenzji przygotowaliśmy w hiperrealistyczny rysunek Newta, którego powstawanie zobaczycie na naszym kanale 😀

Wiem też, że niektórzy z Was będą kojarzyć ten tekst z naszego kanału 😀 Właściwie to wszystko w ten sposób działa, aby powiedzieć coś sensownego i rzeczowego zawsze przed nagraniem odcinka przygotowuje odpowiedni tekst 😀 Inaczej jest z odcinkami gameplayowymi tam wiedza mało się zda, ponieważ pokazujemy Wam niewobrażalnie ,,wysoki” poziom umiejętności co nas osobiście wyjątkowo bawi 😀

Marek

8 replies
  1. baka
    baka says:

    świetny film dla całej rodziny. Można się przenieść w świat wyobraźni i całkowicie się zatracić. Moim zdaniem dużo bardziej niż w książce

    Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *