Dota 2 konkurent Lola – Level 12

Dota 2

Enchantress

Dota 2 jest sukcesorem Doty czyli modyfikacji do komputerowych strategii czasu rzeczywistego – Warcraft III: Reign of Chaos i Warcraft III: The Frozen Throne. Została stworzona przez Valve Corporation. Na rynku E-Sportu jest uważana za największego rywala League of Legends. Jej premiera odbyła się 9 lipca 2013 roku. Mimo iż jest następcą oryginalnej Doty nie potrafi przebić popularności League of Legends, który powstał na jej bazie.

Obie te gry mają ten sam cel – zniszczyć twierdzę przeciwnika, która jest chroniona przez otaczające ją wieże. Nawet mapy są tak samo skonstruowane. Pierwszą różnica, która najbardziej rzuca się w oczy to grafika. LoL wygląda bardziej przyjaźnie. Jest jaskrawy, wyraźny, bardziej przejrzysty. Dota 2 wygląda o wiele lepiej, choć można się w niej zgubić. Posiada niesamowity, mroczny klimat.
Przez mgłę można mieć mniejsze pole widzenie ( zwłaszcza będąc w rzece). Wszystko jest ciemne i do tego niesamowicie dopracowane w nawet najdrobniejszych szczegółach. Jako plastyczka jestem zachwycona Dotą 2.
W postaciach można odnaleźć delikatne podobieństwa, choć tak jak krajobraz one też posiadają swój klimat. Lol posiada słodkie, śmieszne postaci, lecz Dota 2 zachowuje swój ostry klimat, dorzucając parę ,,śmiesznych postaci” przepełnionych czarnym humorem.
Osoby, które grają w Lola, a potem spróbowały swych sił w Docie 2 mogą mieć poważne problemy z aklimatyzacją. Ja jestem jedną z tych osób.
Pierwszy problem na jaki się natknęłam był osiołek, nasz transporter itemów z sklepu. Wydawanie komend jest podobne jak w Starcrafcie czy chociażby w Warcrafcie 3: Reign of Chaos ale nigdy nie byłam w tym dobra więc muszę poświęcić parę chwil na znalezienie go i potem wydanie odpowiedniej komendy.
Kolejna różnica to last hitowanie, jest niesamowicie ciężkie bardzo trudno jest wyczuć odpowiedni moment, a fakt, że możemy zabijać własne miniony dodatkowo to utrudnia.
Bardzo mi się podoba to, że każde konto jest sobie równe i tylko skill się liczy. W lolu nie mam czasu na farmienie IP żeby odblokować kolejne runy, Dota 2 oferuje taki sam start dla każdego.
To co najbardziej mnie przekonało do Doty 2 to mentalność Valve Corporation dotycząca nowych championów, Dota 2 nie wymaga ciągłej farmy czy czekanie na odpowiedni tydzień w którym można wypróbować nową lub starą postać, tutaj mamy dostęp do każdej postaci, a jedyne co można kupić to skiny.
Jak dla mnie to jest bardzo dobre rozwiązanie, gram w wiele mmorpg’ów czy MOBA i poprostu nie mam czasu żeby farmić każdego oddzielnie dla wymarzonego championa.
To tyle na dzisiaj jak zwykle zapraszam do komentowania i odwiedzin mojego fanpage’u

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *