Diablo 3 Azmodan – Level 51

Azmodaz z Diablo 3

Azmodaz z Diablo 3

Stało się, przez Kingę również Ja złapałem bakcyla i teraz jestem uzależniony od Diablo 3. Grając, uwielbiam skupiać się na historii oraz perypetiach różnych bohaterów, bez różnicy czy są to protagoniści czy też ich przeciwieństwa. Dlatego też dzisiejszy wpis będzie poświęcony jednemu z ostatnich wielkich złych zamkniętych w czarnym kamieniu dusz. Zapewne wiecie, że był to Azmodan.

Azmodan nie jest ekskluzywnym tworem zarejestrowanym czy stworzonym tylko na potrzeby Diablo 3, wzmianki o tym upadłym aniele występują głównie w biblijnej księdze Tobiasza ale oprócz tego jest doskonale znany wszystkim badaczom demonologii. Pod imieniem Asmodeusz, Asmodai występował jako bohater licznych książek oraz anime takich jak Rental Magica czy ,,Obrońcy Królestwa”

Słownik Wiedzy Tajemnej przedstawia Azmodana jako karykaturalną hybrydę różnych stworzeń szeroko występujących w demonologii w Diablo 3 zaś Azmodan przedstawiony jest jako potworna, krabiasta maszkara, której wnętrze buzi nieustannie płonie, nie przypomina również w żadnym stopniu ludzkiej postaci, którą wg. Demonologów często przyjmował by kusić ludzi.

Asmodeus

Asmodeus

Jeśli chodzi o życie tego okropnego stworzenia to Azmodan nie miał lekko, mimo bycia wyższym demonem nie posiadał zbyt dużej mocy, na polach Pandemonium udawało mu się zabijać z łatwością anielskie mięso armatnie ale już z Archaniołami miał duży problem i nigdy nie wychodził z walk zwycięsko, szczególny problem miał z Tyraelem, który wielokrotnie doprowadzał Azmodana na skraj śmierci. Sam Azmodan miał wyjątkowy talent do tworzenia demonów, zajmował się chowem latających poczwar, które wykorzystywał do uzurpowania tronu piekieł.
Azmodan zawsze miał wielkie ambicje uważał, że Diablo nie zasługuje na tron dlatego też przez milenia knuł i spiskował przeciwko niemu co nigdy nie kończyło się dobrze dla Azmodańskich popleczników, czekała ich albo eksterminacja albo zamiana w upadłych wiecznie gnijących i cierpiących istot pod kontrolą samego Diablo.
Jako mistrz intryg Azmodan próbował każdego możliwego sposobu aby strącić z tronu piekieł Diablo, chwilowo nawet zjednoczył siły z Belialem mistrzem kłamstw. Ich początkowe zwycięstwa pozwoliły na zagarnięcie sporego kawałka piekła. Nie na długo, pierwsi źli szybko się z nimi rozprawili, zesłali rebeliantów do świata ludzi, a tam my już jako potężni nephalemowie pokonaliśmy te maszkary i uwięziliśmy ich okropne dusze w czarnym kamieniu Dusz.

Nawet nie wiecie jak takie analizowanie poczynań czarnych charakterów z gier umila późniejszą rozgrywkę, mam nadzieje, że chociaż trochę wyjaśniłem wam fascynującą historię Diablo 3

To tyle na dzisiaj, pamiętajcie jak zwykle czekamy na wasze propozycje, na pewno rozważymy każdy pomysł na nowy artykuł, a Kinga z radością narysuje wszystko związane z grami w które gramy 🙂
Marek

Aby się z nami skontaktować piszcie tutaj w komentarzu lub odwiedzajcie nasz fanpage Blondynki Też Grają 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *