Człowiek 1 – Białowieskie Koło Rysunkowe – Spotkanie nr.14

Szkic sylwetki człowieka

Szkic sylwetki człowieka

Przez dwa tygodnie rysowałyśmy portrety w Białowieskim Kole Rysunkowym. Był to ogromny krok do przodu i z pewnością bardzo trudny jak dla każdego początkującego. Wszystko idzie po kolei, dlatego dziś tematem był człowiek.

Sama sylwetka nie jest aż tak trudna jak portret, ale schody zaczynają się jak chcemy wprowadzić ruch. Przykładem na zajęciach nie była poza widoczna jak tu powyżej. Dałam kobietę, stojącą prosto z rękoma wzdłuż ciała i równo ustawionymi nogami. Wiem, że taka poza jest strasznie nudna, ale dla dzieci bardzo przydatna w dalszej pracy. Na samym początku trzeba poznać podstawowe zasady. Pierwsza to składamy się z ok. siedmiu głów, a długość nóg jest równa długości reszty naszego ciała ( tułów + głowa ). Biorąc te informację pod uwagę można wykreślić prawidłowego człowieka, a z czasem próbować różnych układów ciała.

Na początku kółka do wykreślenia proporcji. Następnie w kółkach wyrysowuję elementy na wzór budowy anatomicznej człowieka. W figury geometryczne wpisuję części takie jak żebra, czy miednica.

Szkic

Szkic

Teraz szczegóły, w których już widać sylwetkę naszego człowieka.

Szkic 2

Szkic 2

Ostatni etap cienie. Na małych formatach dobrze jest zaznaczyć najbardziej ogólne miejsca takie jak, szyja, cień pod biustem, brzuch, podkreślenie okrągłości nóg oraz rąk.

Takie właśnie są podstawy, ale najważniejsze w rysunku są starania i mnóstwo pracy.

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *