Cyberpunk – Jak rysować realistycznie #3

Cyberpunk by Blondynki Też Grają

Cyberpunk zwrot, który już w 1983 roku rozpalił wyobraźnię tysięcy osób dzięki pisarzom  Bruce Bethke i Gardnerowi Dozois. Odnosi się głównie do destrukcyjnych działań związanych ze zbyt szybkim rozwojem technologicznym co bezpośrednio przekłada się na upadek moralności, a przez możliwość cyborgizacji i dygitalizacji własnego ,,ja” w światowej sieci życie ludzkie kompletnie traci znaczenie. W świecie Cyberpunku nie ma znaczenia jakim jesteś człowiekiem, liczy się tylko to jak dobre wprowadziłeś modyfikacje do swojego ciała i sieci!

Dlatego postanowiłem zadać sobie pytanie. Czy jest jeszcze cokolwiek co w takim świecie może być uznane za piękne przez osoby, które ominęło cybernetyczne ,,zepsucie”? Odpowiedź na to pytanie są dwie- sztuka oraz kobiety – jeśli oczywiście ktoś lubi pół ludzkie – pół cybernetyczne piękności. 😀 Dlaczego sztuka? Świat cybernetyczny, oraz większe zrozumienie istoty życia pozwala na zerwania jarzma jakim w dzisiejszych czasach jest moralność i etyka. Cyberpunk nie ogranicza w jakikolwiek sposób, dlatego nie raz mimo swej makabryczności – sztuka stworzona ze śmierci czy inności – niezrozumiane piękno świata cyfrowego ( chociażby na przykładzie filmu Tron, mimo swej surowości i inności, świat wydawał się artystycznie doskonały) artyści mogą w świecie Cyberpunku osiągnąć to o czym możemy pomarzyć w naszym ograniczonym zasadami świecie. Nie jest to oczywiście złe, ponieważ w żaden sposób brak zasad nie może być dobra, zawsze prędzej czy później brak ograniczeń doprowadzi do katastrofy. ( Wystarczy popatrzeć na aktualną sytuację w Europie i politykę anty europejską, a pro terrorystyczną)

Wspominałem również o kobietach. Dlaczego właśnie to One w świecie cyberpunku osiągną szczyty piękna? Wszystko dzięki nieograniczonym modyfikacjom ciała oraz dygitalizacji własnego Ja – w sieci można być każdym i wyglądać jak się chce, dlatego właśnie wszelkie dążenia do idealnego piękna mogą zostać spełnione w świecie cyberpunku, który oferuje wszystko to o czym możemy jedynie pomarzyć w naszym świecie.

Nie inaczej jest z bohaterką naszego najnowszego rysunku. Jest to kompletnie autorska praca więc naprawdę miałem wiele przemyśleń dotyczących jej kreacji. Patrząc na rysunek ciężko stwierdzić jak bardzo nasza Cyber Fox może być zmodyfikowana. Czy połowa jej ciała została zastąpiona w związku z nieszczęśliwym wypadkiem czy dla jej potrzeb. Ciężko nawet stwierdzić czy to jest w pełni ludzka istota, nie możemy przecież wiedzieć czy prawa strona jej ciała jest naprawdę organiczna. Wyobraźnia pozwala nam na naprawdę wiele 😀 Tworząc ten rysunek też nie chcieliśmy za bardzo przesadzić, tworząc jakieś przedziwne twory czy futurystyczne miasto. Na papier przelaliśmy wizję atrakcyjnej kobiety, dosyć wyzwolonej i frywolnej otoczonej brudnym, zaniedbanym, niebezpiecznym miastem. Dlaczego jest właśnie takie? Bo ludziom już nie zależy we własnym dążeniu do perfekcji tak bardzo w tym się zagubili, że przestali doceniać w jaki sposób to co ich otacza, dlatego cyberpunk może prowadzić tylko w jedną stronę – do kompletnej pustki, zniszczenia ale pewne jest, że koniec takiego świata musi być epicki!

Oczywiście każdy może stworzyć swój świat, ale to Cyberpunk oferuje to czego powoli zaczynami się bać. Na każdym kroku spotykamy się z technologią to kiedy to Ona zacznie spotykać nas jest tylko kwestią lat, najważniejsze aby pamiętać, że tak naprawdę liczy się człowiek!

Przy okazji chciałbym się pochwalić naszym nowym odcinkiem! Eksterminacja obcych jeszcze nigdy nie była tak satysfakcjonująca. Oprócz tego zobaczycie jak rysować realistycznie naszą cyberpunkową kreację oraz będziecie mieli okazję na wygranie wejściówki na Good Game Expo, które odbędzie się 23 Września w Warszawie!

Na dzisiaj to już tyle 😀

Marek

7 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *