Blade&Soul – Level 8

Zła Kobieta
Blade&Soul produkcji Ncsoft jest koreańskim mmorpgiem uruchomionym tam w 2012r. w Chinach w 2013r. Rynek zachodni tj. Europa i USA mają się doczekać Blade&Soul dopiero na przełomie 1 i 2 kwartału 2015r. Mimo iż wielu fanów zachwycało się tym mmorpgiem mając zbereźne myśli na sam widok postaci to samo wypróbowanie go w akcji nie było takie łatwe. Przed premierą w Chinach konta w Blade&Soul w Korei były przypisane do ichniego nr PESEL, a mianowicie KSSN więc, trzeba było znać jakiegoś miłego koreańczyka, który by go im udostępnił.

Gdy Blade&Soul został uruchomiony w Chinach tamtejsze serwery zostały dosłownie zalane przez fanów z całego świata, nowe serwery pojawiały się praktycznie codziennie. Dzięki społeczności Blade&Soul Dojo bardzo szybko pojawiła się łatka zangielszczająca chińskiego klienta. Mimo Chińskiej ,,otwartości” gra na tamtejszych serwerach nie należała do najprzyjemniejszych . Duże pingi praktycznie uniemożliwiały grę, na egzekucje skilla można było czekać nawet do 30 sekund. Wiele osób w tym Ja nie wytrzymały takiego stanu rzeczy i po prostu zrezygnowały. Do czasu. W lipcu 2014 roku na horyzoncie pojawiła się Rosyjska grupka hakerów, udało im się uzyskać wszystkie dane klienta gry, przetłumaczyć i postawić na serwerach w Rosji co dało nam możliwość na swobodną grę z milutkim pingiem w granicach 50-75ms, a dzięki małej barierze językowej klient otrzymał kolejną łatkę zangielszczającą, która tym razem przetłumaczyła 99% tekstów zawartych w Blade&Soul.
Teraz przejdźmy w końcu do samej gry. Posiada ona najbardziej rozbudowany kreator postaci jaki w życiu widziałam. Pozwala on dosłownie na wszystko, dlatego też po Internecie krążą screeny różnych wynaturzeń i karykatur np. czarnego transwestyty w sukience Primy Baleriny.
Osobiście wole estetyczne postacie dlatego stworzyłam cudowną Kun Blade Master i Gon Kung fu Master. Są rewelacyjne. Gra nimi jest dynamiczna i naturalna, a walka w Blade&Soul to coś co można robić w nieskończoność dynamizm i możliwość kombinacji ciosów pozwala nam na wielką swobodę jakiej nie sposób zaznać w innych mmorpgach.
Grafika w tej grze jest dosłownie bajeczna, szczegółowa i kompletnie osadzona w kulturze azjatyckiej.
Dlatego też udogodnienia w poruszaniu się takiej jak : szybowanie, lot, bieganie po wodzie, bieganie po ścianach, smocze skoki ( żółte punkty na mapie dzięki, którym wchodzimy w oskryptowaną animacje ukazującą nam olbrzymie połacie mapy), pozwalają naprawdę cieszyć się grą. Nigdy nie spotkałam gry w której sam ruch daje tyle frajdy.
Blade&Soul jest wyśmienitą grą, tym bardziej, że posiada główny wątek fabularny, który zawsze jest w centrum naszego zainteresowania, to w nim odkrywamy nowe skille, combosy jak i inne smaczki. Do narracji twórcy wykorzystują filmiki tworzone na silniku gry, wrzucając naszego bohatera w sam środek akcji.
Naprawdę polecam tego mmorpga jest wyśmienity pod każdym względem i z radością w wolnych chwilach do niego wracam.

Jak zawsze zapraszam do komentowania jak i odwiedzin mojego fanpage’u

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *