Black Desert Online OBT – Level 50

Black Desert Online OBT

Black Desert Online OBT

Black Desert Online w końcu doczekał się otwartych beta testów. Już 17 grudnia każdy komu udało się zarejestrować na oficjalnej koreańskiej stronie poświęconej temu prawdopodobnie najlepszemu Mmorpg tego dziesięciolecia, będzie miał możliwość zagłębić się w niesamowity świat jaki stworzyła nam firma Pearl Abyss.

Ale co tak właściwie nas czeka? Zacznijmy od tego, że prawdopodobnie każdy z nas spędzi długie godziny nad kreatorem postaci, który jest prawdopodobnie najbardziej rozbudowanym narzędziem jakie kiedykolwiek powstało. Kreator postaci w Black Desert Online pozwoli nam na dosłownie wszystko, brak w nim jakichkolwiek ograniczeń dlatego też mogą powstać postacie tak realistyczne jak ta kobieta na rysunku powyżej. Nie przecierajcie oczu to jest naprawdę tylko postać z gry, a nie prawdziwa osoba.

Otwarte beta testy pozwolą nam również na przetestowaniu 2 nowych klas: Tamera oraz Bladera, czyli prawdziwego samuraja coś kompletnie nowego w świecie Mmorpg oraz marzenie każdej osoby pasjonującej się kulturą dalekiego wschodu, jak wyglądają jego skille możecie zobaczyć poniżej.

Black Desert Online ma zdeklasować konkurencje, ma to być prawdziwy sanboxowy Mmorpg, który zapewni szerokie spektrum rozrywki przy okazji nie będąc grą Pay To win. Zostało potwierdzone iż wewnętrzny game shop będzie posiadał tylko przedmioty kosmetyczne.

Jeśli kiedykolwiek mieliście ochotę złapać dzikie konie i handlować nimi, właśnie w Black Desert Online będzie to możliwe, a nawet otrzymamy możliwość walki bezpośrednio z wierzchowca. Jak już mowa o handlu to nie kończy się on na sprzedaży koni. Tak jak w ArcheAge będziemy mieli możliwość prowadzenia karawan czy chociażby noszeniu na własnych barkach różnego rodzaju surowców. Gdy się wzbogacimy możemy dokupić wóz, który będzie ciągnął nasz wierzchowiec. Koń nie będzie jedynym środkiem transportu. Będziemy mogli dosiadać inne duże zwierzęta takie jak wielbłądy czy nawet słonie, a w wypadku Tamera jego własnego zwierzaka. Środków transportu będzie jeszcze więcej na morzu będziemy mogli używać różnego rodzaju bark i łodzi, a nawet galeonów. Wszystko będzie uzależnione oczywiście od zasobności naszej sakiewki.

Prowadzenie karawany czy handlowanie towarem może być zbyt stresującym zajęciem dlatego Pearl Abyss daje nam możliwość stworzenia własnej małej farmy, bo przecież nic tak nie relaksuje jak zabawa w ziemi, każdy to przecież wie z dzieciństwa. I właśnie tutaj wspomnę o wysoce rozwiniętym systemie craftingu, gdy wyhodujemy nasze pomidory i inne płody rolne będziemy mogli je przetworzyć: chociażby w jedzenie wybierając profesje kucharza. Wybór będzie spory tak samo jak i metod na zbieranie surowców. Będziemy mogli zbierać jagody, udawać drwali czy górników, zbierać mięso z martwych ryb i zwierząt czy chociażby napadać na karawany albo kraść, a na morzu zostać piratem co może być lukratywnym zajęciem i wyjątkowo efektownym gdyż walki na morzu są naprawdę epickie.

I właśnie tu wchodzi system moralności. Każdy nasz uczynek wobec NPC czy graczy będzie punktowany w odpowiedni sposób i prawdopodobnie kradzieże będą popychały nas na ciemną stronę mocy co spowoduje chociażby agresję strażników w miastach. System został dopiero co ujawniony więc jak dokładnie to działa dopiero dowiemy się podczas bety Black Desert Online.

Po ciężkim dniu pracy, walki czy grabieży nasza postać zapewne ucieszy się z możliwości wypoczynku w swoich własnych 4 kątach. Możliwości jest sporo, zaczynając od małego szałasu w głuszy, przechodząc na M1 w mieście, a kończąc na pałacowych komnatach. Lokum nie będzie uzależnione tylko od ilości funduszy, ale też od przynależności politycznej czy wojskowej ( gildie) więc na pewno będzie warto zjednoczyć się z innymi graczami. Każde mieszkanie czy nawet szałas będzie miał możliwość customizacji, oprócz mebli dywanów i zasłonek będziemy mogli też posiadać własnego zwierzaka np. Mopsa, kota Sfinksa czy sokoła.

Mam nadzieje, że ten krótki artykuł pomoże was zachęcić do gry w Black Desert Online. Uważam, że naprawdę warto bo w dzisiejszych czasach gdy pełno jest crapowatych mmorpg Black Desert Online narzuca nową jakość, która do tego ma być za darmo.

Jeśli chcecie spróbować swoich sił z koreańską rejestracją to podrzucam wam linka do oficjalnej strony :
http://black.game.daum.net/black/index.daum

Marek

Jeśli macie pomysł na kolejny wpis lub chcecie żeby Kinga coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *