Black Desert next gen mmorpg – Level 11

Black Desert tworzone przez Pearl Abyss zapowiada się jako najpiękniejszy i jeden z najbardziej rozbudowanych mmorpg’ów. Aktualnie ten nextgen jest po 2 dużych beta testach i zapowiada się naprawdę wspaniale. Jego premiera w Europie wyznaczona jest na 2015r. Rosjanie dostaną Black Desert wcześniej reszta Europy musi dłużej poczekać gdyż dystrybutor firma Daum otwiera nowe biura na zachodzie. Póki co można o nim poczytać na oficjalnej stronie Black Desert oraz pooglądać filmy z beta testów na youtube.

Gra ma być wydana jako free to play więc ulubiony system większości graczy 🙂 Mimo iż nie grałam w Black Desert ( klucze do beta testów z drugiej ręki kosztowały nawet ponad 500 $) to oglądając filmy z beta testów pokochałam ją od razu. Świat gry osadzony jest w fantastycznym średniowieczu, przy pałacach i warowniach można np. spotkać żaby z domami na plecach. Black Desert naprawdę jest niezwykłym mmorpg, nie potrzeba w nim graczy żeby ta gra ,,żyła”. Zagęszczenie npc oraz potworów, przypomina nieco Assasina Creada gdzie miasta dosłownie pękają w szwach. Każdy z npców czy potworów ma swoje własne przydzielone zadania, które nie są zbyt powtarzalne. W jednej chwili npc kowal tworzy kolejny ekwipunek, a w następnej zmierza w karawanie po towar. System eventów przypomina nieco Guild Wars 2 też będzie można natknąć się na Dynamic Eventy chociażby podczas eskortowania handlarzy mogą na nas napaść potwory.
Gra posiada o wiele więcej smaczków np. oswajanie/ujeżdżanie konia, budowanie/urządzanie własnego domu, chatki, szałasu, prowadzenie karawany, zarządzanie miastem. Świat jest otwarty, system poruszania się w Black Desert przypomina serie o Assasynach ponieważ można się wspinać na różnego rodzaju budynki i wzniesienia. Kolejnym ciekawym aspektem jest dynamicznie zmieniająca się pogoda przez co np. podczas deszczu będziemy zadawać o wiele mniejsze obrażenia oraz system dnia i nocy w którym polowania po zmierzchu będą o wiele trudniejsze. Black Desert czerpie ze wszystkich najnowszych technologii graficznych od dynamicznego oświetlenia po animacje liści spadających z drzewa w sposób przypominający świat realny. Jedynym problemem jaki zauważyłam jest to, że tekstury są ciągle dogrywane i czasami silnikowi gry zajmuje paręnaście sekund zanim zostaną one nałożone.
Wspominałam już, że kreator postaci z Blade&Soul jest najlepszy na rynku ? Ten z Black Desert’u bije go na głowę, można w nim zrobić wszystko nawet układać oddzielnie pasma włosów więc gender lock nie będzie dla nikogo problemem.
Na dzień dzisiejszy zapowiedziano 8 klas : Ranger, Warrior, Sorcerer, Giant, Tamer, Valkyria, Wizard oraz Blader.
Najbardziej spodobała mi się Sorcerer’ka, która wg. gameplay’ów jest melee magiem. Postać ta wygląda jak kick boxer z power up’em. Sorcerer z Black Desert spodobał mi się również przez klimat jaki wokół siebie roztacza, wygląda na słodką gotkę.

To tyle na dzisiaj jak zwykle zapraszam do komentowania i odwiedzin mojego fanpage’u

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *