Białowieskie Koło Rysunkowe – Spotkanie nr. 2


Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie naszego darmowego koła rysunkowego. Białowieskie Koło Rysunkowe zyskało nową członkinie Ole, która jest bardzo sympatyczna i szybko się uczy.

Na dzisiejszych zajęciach po raz pierwszy sprawdziłem pracę domową dziewczynek, naprawdę robią postępy ale połowa z nich ma delikatną sklerozę co skutkuje 2 razy większą pracą na następne zajęcia.
Podczas zajęć w dalszym ciągu trenowaliśmy rysowanie figur płaskich oraz rysowania poprawnych prostych linii bez linijek, pomoże to dziewczynkom w sprawniejszym posługiwaniu się ołówkiem. Zauważyłem również, że takie proste ćwiczenia, które przynoszą szybkie efekty jeszcze bardziej motywują nasze członkinie do aktywnej pracy na zajęciach.
Po rozmowie z Olą dowiedziałem się, że tak jak Gabrysia chce nauczyć się rysować konie z tą różnicą, że chce rysować je we własnym stylu, co z tego wyniknie dowiemy się w przyszłości.
Dzisiejsza praca domowa polega na narysowaniu paru rysunków rzeczy, które znajdowały się w pokoju gdzie prowadzimy Białowieskie Koło Rysunkowe , zadanie nie jest proste bo dziewczynki będą musiały skupiać się tylko na swojej pamięci posiłkując się wyobraźnią.
Dodatkowo już niedługo będe mógł zaprosić pare osób, którę mam nadzieje zainsirują dziewczynki do dalszej pracy w planach jest zaproszenie osób, które zajmują się pisaniem ikon, które możemy ogladać w kościołach czy cerkwiach na terenie naszego kraju.
Pamiętajcie, że założyliśmy Białowieskie Koło Rysunkowe tylko po to aby rozwijać naszą gminę Białowieża, to jest piękne miejsce ale zdecydowanie brakuje tutaj sensownych zajęć dla młodzieży.

Marek

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żeby Kinga narysowała coś konkretnego napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *