Białowieskie koło rysunkowe – Level 37

IMG_20141114_141157
Sama gdy byłam mała i mieszkałam w Kołobrzegu mogłam uczęszczać na wiele kół zainteresowań… niestety płatnych. Dziś mieszkam w Białowieży i oprócz kółka teatralnego nie ma nic dla dzieci. Kiedyś były płatne zajęcia, ale zachłanni organizatorzy pobierali za nie wysokie opłaty. Dlatego też mój chłopak postanowił, że zorganizujemy bezpłatne zajęcia nauki profesjonalnego rysowania czyli Białowieskie koło rysunkowe. I to właśnie dziś odbyły się one po raz pierwszy. Do ich zorganizowania przygotowaliśmy się dosyć konkretnie. Stworzyliśmy plakat oraz skonsultowaliśmy się z dyrektorką szkoły w Białowieży. Otrzymaliśmy zgodę rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia.


Na dzisiejszych zajęciach zyskaliśmy czterech wspaniałych uczestników. Oczywiście same baby. Pierwszym tematem było rysowanie sześcianów. Zadałam już im pracę domową, którą muszą przynieść na następne zajęcia, za tydzień.
Zajęcia te mają na celu nauczenie ich poprawnych zasad oraz nawyków potrzebnych do profesjonalnego rysowania. Gdy uczestnicy osiągną odpowiedni poziom będę starała się wprowadzić dla każdej z nich indywidualny tok nauczania bo jak wiadomo każdy chce się specjalizować w różnych dziedzinach.
Oprócz zajęć z rysunku mój chłopak będzie uczył je w jaki sposób mogą zacząć promować w Internecie swoją sztukę oraz w jaki sposób przyciągać do niej fanów, a jak wiadomo najlepszymi narzędziami do tego są serwisy społecznościowe mamy nadzieje, że Białowieskie koło rysunkowe pomoże tym młodym damom w karierze w przyszłości.

Dziewczynki są w tym samym wieku, pełne motywacji, grzeczne i świetnie się z nimi prowadzi zajęcia ( oby tak dalej).
Każda z nich ma swój powód dla którego chcą chodzić na te zajęcia:
Bożenka : „Na tych zajęciach chciałabym nauczyć się rysować to co widzę. Rysować tak jak Kinga.”
Gabrysia :” Podczas zajęć chciałabym nauczyć się rysować realistycznie konie.”
Kinga: „Chcę po prostu umieć rysować to co widzę , to co mi się podoba.”
Alicja : „Na zajęciach Białowieskiego Koła rysunkowego chciałabym się nauczyć robić profesjonalne portrety ludzi. ”
Póki co Białowieskie koło rysunkowe prowadzimy w domu, ale będziemy się starali o wsparcie Gminnego Ośrodka Kultury w Białowieży oraz Wójta Gminy.

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym narysowała coś konkretnego napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez mój fanpage.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *