Batman

batman Arkham Knight
Batman jest jednym z najbardziej znanych bohaterów komiksowych. Jego początki sięgają 1939 roku. Stworzył go Bob Kane, który inspirował się postacią Zorra, Draculi oraz najważniejszym w tym temacie – Bat, czyli nietoperzem.

Zawsze lubiłam mroczne klimaty, a postać Batmana jest dla mnie wręcz idealna. W końcu nie każdy lubi obrońcę ludzkości w kolorowych rajtuzach, więc DC Comics postarał się żeby było dla każdego coś dobrego. Batman jest postacią również bardzo wiarygodną, gdyż nie posiada żadnych super mocy, wszystko zawdzięcza treningom i super wypasionym gadżetom, no i na pewno super drogim patrząc jakie ma pojazdy.

Słysząc słowo „Batman” od razu widzimy noc, dlatego mój rysunek posiada masę ciemnych kolorów. Bogata gama bieli i czerni, często może wprowadzić wiele komplikacji. Bo jak stworzyć czarną postać na czarnym tle tak, żeby się nie zlała i była widoczna? Tu temat dla zainteresowanych rysunkiem – nie ma znaczenia co rysujemy i w jakich kolorach, czy w achromacie. Zasada jest zawsze ta sama – plany. Pierwszy plan ( mój Batman) jest najwyraźniejszy, to co jest dalej powinno być albo bardziej mętne, albo rozmyte, tak żebyśmy wiedzieli że budynek jest czarny mimo że został pokolorowany na szaro – w tym przypadku nie myślimy o farbie budynku tylko o tym, że jest on daleko. Dobrze też sobie pomagać kontrastowo białą mgłą, dymem, kurzem, czy błyskiem świateł latarni, w tedy mamy pewność, że postać nie zleje się z budynkiem. Dlatego trzeba pamiętać zasadę planów – to co w tle nie jest ważne, ale nie wolno też go pominąć i w ogóle go nie rysować. Wiele osób maluje pięknie postaci i to jak żywe, ale już za samą postacią jest białe tło kartki, to odbiera nastrój i realizm. Rysunek staje się w tedy pusty i bez wyrazu.

Batman zawsze kojarzył mi się z filmem, pewnie dlatego że uwielbiam ” The Dark Knight Rises”, mogłabym to oglądać w kółko! A teraz zapowiedziano nową część „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, aż muszę oznaczyć na filmweb, że obejrzę na stówę 😀

No ale troszkę odbiegłam od tematu, więc wróćmy na naszą główną stronę mocy, czyli gry. Gier z Batmanem jest cała masa jak ilość odcinków Mody na Sukces. Gry zawsze jak najbardziej chcąc oddać nastrój powodowały że były strasznie ciemne, więc moja pierwsza rada – grajcie wieczorem, albo zasuwajcie rolety. Za to najnowsza część ma to coś w sobie. Arkham Knight jest poprostu piękny, co tu dużo mówić, większego realizmu mi już nie trzeba. A dbałość o szczegóły jest wręcz perfekcyjna, dlatego jak widać na moim rysunku, Batman ma na sobie dokładnie ten sam armor co z najnowszej gry.

Rysunek wykonany na kartce A3, kredkami i pisakami Prismacolor. Czas ok 20h.

Etapy rysunku:
etapy rysunku Batmana

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

11 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *