Alexstrasza z World of Warcraft – Level 80

Alexstrasza - Smocza Królowa

Alexstrasza – Smocza Królowa


Muszę przyznać, że gra World of Warcraft jest źródłem wielkiej i można powiedzieć niekończącej się inspiracji. Na swoim kącie mam już Lich Kinga, Illidan Stormrage i oczywiście piękna Sylvanas w stylu Pin-up. Dziś przyszła kolej na bardzo pozytywną postać – Alexstrasza Czerwona.


Alexstrasza jest nazywana Smoczą Królową, Królową Życia, Dawczynią Życia oraz Tą, która jest Życiem. To niezwykle dobra istota, która włada ogromną siłą, potrafi przywracać do życia lasy i leczyć ziemię, może również ożywiać zmarłych oraz dokonywać ich pełnego wskrzeszenia. Jej najlepszą cechą charakteru jest współczucie. Ta która chroni życia za wszelką cenę stara się unikać konfliktów, a zwłaszcza zabijania. Jest na tyle sprawiedliwa, że podczas walki obserwuje przeciwnika, aby móc ocenić czy jest warty jej gniewu. Znając jej osobowość stwierdziłam, że jest ona godna zainteresowania i przelania na papier w mojej własnej koncepcji artystycznej.

Oczywiście Alexstrasza nie tylko wnętrze ma wspaniałe, ale również i wygląd. Wyróżnia się wspaniałymi smoczymi rogami na głowie, reszta przypomina strój Sylvanas, dzięki czemu można dostrzec styl World of Warcraft. Posiada ona dwie odsłony, raz jest humanoidalną postacią, a innym razem zamienia się w smoka, tak jak na obrazku poniżej.

Alexstrasza w smoczej postaci

Alexstrasza w smoczej postaci

Moją pracę wykonałam na formacie A4. Szkic początkowy wyrysowałam ołówkiem automatycznym HB. Końcowe cienie wykonałam ołówkami KOH-I-NOOR o miękkości B oraz 4B. Całość zajęła mi ok. 3h.

A tak Alexstrasza wygląda w Wowie:

Alexstrasza

Alexstrasza

Kinga

Jeśli macie jakiś pomysł na kolejny wpis lub chcecie żebym coś konkretnego narysowała napiszcie komentarz lub skontaktujcie się przez nasz fanpage

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *